RTU pārstāvji piedalās Starptautiskās Eiropas Inženierzinātņu izglītības biedrības konferencē

16. septembris, 2018

No 17.-21. septembrim Dānijas Tehniskajā universitātē notiek ikgadējā starptautiskās Eiropas Inženierzinātņu izglītības biedrības «SEFI» (European Society for Engineering Education) konference, kas pulcē ap 300 dalībniekus no 40 dalībvalstīm.

Konferences centrālā tēma ir inženieru, kuri var palīdzēt rast risinājumu mūsdienu un nākotnes lielajiem izaicinājumiem, izglītošana. Šobrīd ir lielāka vajadzība nekā jebkad agrāk veikt sistemātiskas darbības, lai atbalstītu visus inženierzinātņu studentus, izstrādājot prasmes un kompetences, kas nepieciešamas, lai palīdzētu atrisināt problēmas. Studentu apmācībai jāveicina radošumu, kritisko domāšanu, spēju risināt problēmas un izmantot starpdisciplināru komandu darba iespējas.

Jaunrades, inovāciju un uzņēmējdarbības kompetences attīstība ir inženierzinātņu izglītības mērķis un arī līdzeklis inženierzinātņu izglītības uzlabošanai. Programmas un kursi, kuros studenti strādā ar reālām dzīves problēmām, rada pamatu studentu pamatzināšanu apguvei, kas ir integrēti personisko, starppersonu, profesionālo un inovatīvo prasmju apguvē.

Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) konferencē pārstāv Biznesa attīstības un investīciju departamenta pārstāvji Ilmārs Vīksne un Santa Puškarjova. Konferencē  tiks prezentēti ERASMUS+ stratēģiskās partnerības projektā «Education, Business and Community Cooperation Model for a Creative European Engineering Education» (EBCC Model) paveiktais. Konferencē RTU pārstāvji sadarbībā ar projekta partneriem vadīs 2 darbnīcas: «EBCC Model: Engineering Skills for Innovative Product Design Based on Regional Needs» un «EBCC Model: Idea Creation for Project/Problem-Based Learning in Engineering Education». Pirmās darbnīcas mērķis ir dalīties zināšanās un labajā praksē, kādā veidā studiju programmās integrēt inženierzinātnēs būtiskas prasmes, ņemot vērā konverģenci starp projektu/problēmu bāzētu apmācību, mehāniku un produkta dizaina izstrādi, izmantojot ātrās prototipēšanas izstrādes un datorizētas projektēšanas metodes. Otrās darbnīcas mērķis ir dalīties zināšanās un labajā praksē sadarbībai ar pašvaldībām, vietējo kopienu un augstākās izglītības iestādēm, izmantojot reālas dzīves gadījumus inženierzinātnēs.

Konference notiek 46. reizi, un to rīko organizācija «SEFI». SEFI ir lielākais tīkls, kas orientēts uz inženierzinātņu izglītībā Eiropā. SEFI biedri ir augstākās izglītības iestādes, indivīdi, apvienības un uzņēmumi, kuri dalās ar kopējo mērķi inženierzinātņu izglītības uzlabošanā un inženiertehniskās profesijas tēla nostiprināšanā. Katru gadu tā norisinās pie kāda no organizācijas biedriem, šogad – Dānijas Tehniskajā universitātē.

Projekta «Education, Business and Community Cooperation Model for a Creative European Engineering Education» (EBCC Model) Nr. 2017-1-LV01-KA203-035426

Vairāk informācijas par konferenci

16. septembris, 2018 plkst. 15:41