RTU pārstāvji piedalīsies Latvijas augstskolu zinātņu prorektoru sanāksmē

21. maijs, 2009

22. un 23. maijā Rēzeknes Augstskolā notiks ikgadējā Latvijas augstskolu zinātņu prorektoru un Zinātnes daļu vadītāju sanāksme, kurā piedalīsies arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātņu prorektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un viņa vietnieks, profesors Bruno Grasmanis.

21.05.2009.

Sanāksmē Latvijas augstskolu, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji diskutēs par zinātnes lomu Latvijas turpmākajā attīstībā un par stāvokli, kādā zinātniskās institūcijas nonākušas ekonomiskās krīzes apstākļos.

Tikšanās laikā B. Grasmanis klātesošos iepazīstinās arī ar RTU zinātnisko darbību un RTU vadības centieniem vērst Latvijas valdības uzmanību uz kļūdainu lēmumu pieņemšanu attiecībā uz inženierzinātņu finansējumu.

L. Ribickis atzīst: «Ikgadējā tikšanās augstskolu pārstāvjiem sniedz iespēju klātienē uzzināt par jaunākajām IZM nākotnes iecerēm, veicina dialogu un veido diskusiju starp Latvijas augstskolām un IZM – tas ir būtisks solis pretī savstarpējai sapratnei un optimālu lēmumu pieņemšanai izglītības un zinātnes politikā. Taču vēl svarīgāk pašreizējos ekonomiskajos apstākļos ir tas, ka, tiekoties ikgadējā sanāksmē, zinātņu prorektori un Zinātnes daļu vadītāji apmainās ar aktuālāko informāciju un var spriest par turpmāko rīcību, kas, reaģējot uz nepārdomātiem valdības lēmumiem, nepieciešama, lai augstskolās uzturētu esošo zinātnisko potenciālu.»

Kopumā ikgadējā Latvijas augstskolu zinātņu prorektoru un Zinātnes daļu vadītāju sanāksmē ik gadu piedalās ap 30 zinātņu prorektori un Zinātnes daļu vadītāji no visām lielākajām Latvijas augstākās izglītības mācību iestādēm.

Latvijas augstskolu zinātņu prorektoru un Zinātnes daļu vadītāju sanāksme notiek reizi gadā, katru reizi citā Latvijas augstskolā. 2008. gadā tikšanos organizēja Latvijas Universitāte, 2007. gadā – Rīgas Tehniskā universitāte, 2006. gadā – Vidzemes Augstskola, 2005. gadā – Ventspils Augstskola.

RTU Informācijas centrs

21. maijs, 2009 plkst. 16:27