RTU pārstāvjiem panākumi Starptautiskajā studentu matemātikas olimpiādē

18. maijs, 2017

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) students Gints Dakša Starptautiskajā studentu matemātikas olimpiādē, kuru šogad aprīlī organizēja Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), individuālajā konkursā ieguva godpilno 3. vietu. Savukārt RTU Inženierzinātņu vidusskolas (RTU IZV) 10. klases skolnieks Artems Ubaidullaevs izcīnīja 1. vietu skolēnu konkurencē.

Olimpiādei bija divas daļas – individuālais konkurss un darbs komandās. Līdztekus olimpiādei seminārā diskusijā tikās universitāšu mācībspēki, kuri studiju procesā lasa matemātikas priekšmetus. Seminārā tika diskutēts par aktualitātēm matemātikas mācīšanā. Ar ziņojumu «Mathematics with MATLAB» uzstājās RTU DITF Lietišķās matemātikas institūta Inženiermatemātikas katedras profesore Inta Volodko un lektore Sarmīte Čerņajeva. Abas augstāko matemātiku māca arī RTU IZV.

Olimpiādei bija pieteicies 81 dalībnieks no 18 izglītības iestādēm: 22 LLU studenti, trīs RTU studenti – Kaspars Ābelnīca no Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes, G. Dakša no BIF un Teodors Kerimovs no Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes, kā arī A. Ubaidullaevs no RTU IZV, studenti no Latvijas Universitātes, Ventspils Augstskolas un Liepājas Universitātes. Olimpiādē piedalījās 19 studenti no Lietuvas Šauļu Universitātes un Aleksandra Stulginska Universitātes, trīs studenti no Igaunijas, kā arī LLU «Erasmus+» apmaiņas studenti no Portugāles (Instituto Politecnico Braganca).

Olimpiādes mērķis bija veicināt interesi par matemātiku jaunatnes vidū, nodrošinot radošu iespēju tās izmantošanai, veicināt sadarbību starp jauniešiem ar līdzīgām interesēm.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

18. maijs, 2017 plkst. 13:21