RTU pētījumu centrs uzņemts Rīgas Diplomātiskajā ekonomikas klubā

2. marts, 2011

Pēc veiksmīgām Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pētnieku sistēmdinamikas un imitācijas modelēšanas jomas projektu prezentācijām RTU Telpiskās un reģionālās attīstības pētījumu centrs ticis uzņemts Rīgas Diplomātiskajā ekonomikas klubā, kur turpinās popularizēt sistēmdinamikas un imitācijas modelēšanas praktiskās izmantošanas iespējas.

Diplomātiskā ekonomikas kluba prezidents Janošs Rekeši pasniedza centram kluba Goda diplomu, savukārt kluba biedri vienbalsīgi pieņēma lēmumu pieņemt RTU Telpiskās un reģionālās attīstības pētījumu centru par Diplomātiskā ekonomikas kluba asociēto biedru, informē RTU asistentezinātniskajā darbā Ilona Hohlovska.

RTU zinātnieki Rīgas Diplomātiskā ekonomikas kluba biedriem – uzņēmējiem un diplomātiem – sniedza plašu informāciju par imitācijas modelēšanas iespējamo izmantošanu reģionu attīstības stratēģijas izstrādes procesā, kā arī dalījās pieredzē par imitācijas modelēšanas izmantošanu Rīgas brīvostas Baltijas konteinera terminālā un tirdzniecības tīkla RIMI darbības optimizēšanā.

Rīgas Diplomātiskā ekonomikas kluba (DEC) biedri kārtējās sēdes laikāiepazinās arī ar RTU Telpiskās un reģionālās attīstības pētījumu centraizstrādāto projektu «Telpiskās plānošanas un ilgtspējīgās attīstības pētījumu centra izveidošana Kurzemē».

RTU Rīgas Diplomātiskajā ekonomikas klubā pārstāvēja pētniece Inese Trušiņa, projektu vadītājs Dmitrijs Čerepkovs, profesore Gaļina Merkurjeva, profesors Jurijs Merkurjevs, vadošais pētnieks Arnis Lektauers un Valērijs Skribāns.
RTU Telpiskās un reģionālās attīstības pētījumu centrs ir dibināts 2008. gadā. Pašlaik centrā strādā 11 zinātnieki, kas aktīvi piedalās Pasaules Sistēmdinamikas asociācijā un Eiropas Sociālās Simulācijas asociācijā. Centra galvenais mērķis ir integrēt un akumulēt zināšanās un pieredzi, kas uzkrātas vairākās RTU fakultātēs – Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē, Inženierekonomikas un vadības fakultātē, Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, kā arī Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē.
Pašlaik RTU Telpiskās un reģionālās attīstības pētījumu centrs aktīvi strādā pie sistēmdinamikas un imitācijas modelēšanas praktiskās izmantošanas paplašināšanas tādās jomās kā finanses, pilsētplānošana, reģionālā attīstība, ražošanas un transporta loģistika.

RTU Informācijas centrs

2. marts, 2011 plkst. 9:27