RTU pētnieces radītais dzintara diegs ieausts dāvanā Zviedrijas karalienei

21. marts, 2013

Trešdien, 20. martā, Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, tiekoties ar Zviedrijas karalieni Silviju, pasniedza tai dāvanu – šalli, kuras pamatā ir kašmirs, apvienojot to ar smalko un ārstniecisko dzintara diegu, kas radīts Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU).

Viena no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas vadlīnijām saistās ar mūsdienīgo dzintaru – šodienas zinātne vēl nav guvusi atbildes uz visiem jautājumiem, kas saistās ar dzintara potenciālajām iespējām dažādās eksaktajās zinātņu nozarēs. RTU zinātniece Dr. sc. ing. Inga Ļašenko ir radījusi unikālu inovatīvu jaunatklājumu – dzintara diegu. Tas ir ieausts dāvanā, ko Latvijas Valsts prezidents pasniedza Zviedrijas karalienei – šallē, kuras pamatā ir kašmirs, apvienojot to ar smalko un arī ārstniecisko dzintara diegu. Dāvanu rotā raksts, kas aizgūts no Zviedrijas karalienes kroņa raksta.

RTU Informācijas centrs

21. marts, 2013 plkst. 18:52