RTU pētnieki iegūst «Iedvesmas balvas»

20. oktobris, 2016

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālu konstrukciju institūta vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš un Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes zinātniskais asistents inženieris Kārlis Berkolds saņēma «Iedvesmas balvas», ko piešķir jauno līderu organizācija «JCI Latvia» sadarbībā ar iniciatīvu «Iedvesma» un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK).

RTU jaunie pētnieki laurus plūca zinātnes un tehnoloģiju attīstības kategorijā. K. Kalniņš saņēmis arī Latvijas Zinātņu akadēmijas Jauno zinātnieku balvu. Aizstāvot doktora disertāciju par atbildes virsmas metodes pielietošanu ribotu kompozīto čaulu projektēšanā, viņš kļuvis par jaunāko inženierzinātņu doktoru mehānikas nozarē Latvijā. K. Kalniņš nostiprinājis ilgtermiņa sadarbību gan ar Eiropas industrijas partneriem aeronautikas nozarē, gan ar Latvijas vadošajiem uzņēmumiem.

K. Berkolds kopš 2011. gada jūlija organizējis vai palīdzējis organizēt vairāk nekā 100 pasākumu, kuru mērķis bija ieinteresēt skolēnus robotikā. Tagad jaunais zinātnieks turpina studijas RTU doktorantūras programmā un paralēli studijām intensīvi darbojas RTU Robotikas klubā, rīkojot darbnīcas un seminārus, lai izglītotu jauniešus par robotikas, programmēšanas, elektronikas un mehānikas pamatiem, kā arī cenšas palielināt skolēnu interesi par eksaktajām zinātnēm.

Pavisam «Iedvesmas balva» tiek piešķirta desmit kategorijās, bet apbalvoti tika jaunie talanti trīs kategorijās.

Balvai, kuru 18. oktobrī pasniedza Valsts prezidents Raimonds Vējonis, šogad kopumā bija pieteikti vairāk nekā 100 kandidāti, finālā iekļuva 21 kandidāts. Žūrija no šiem finālistiem atlasīja desmit labākos.

Līdztekus RTU inženieriem K. Kalniņam un K. Berkoldam «Iedvesmas balvu» zinātnē un tehnoloģiju attīstībā saņēma arī start-up uzņēmumu «Infogr.am» un «Fragmentic» veidotājs Uldis Leiterts un «CHeeksUP» līdzdibinātāja, vadītāja Ilze Zaharāne. Balvu kultūrā saņēma pianists Vestards Šimkus un teātra režisore Laura Groza-Ķibere, savukārt biznesa, ekonomikas un uzņēmējdarbības nominācijā laurus plūca SIA «Madara Cosmetics» līdzīpašniece, vadītāja Lotte Tisenhofa-Iltnere, zīmola «Amoralle» vadītāja Inese Ozola, vēsturiskā zīmola «Erenpreiss» atjaunotājs Toms Ērenpreiss, kā arī SIA «Autine» kalējs Jānis Nīmanis.

«Iedvesmas balvas» tiek pasniegtas starptautiskās programmas TOYP (Ten outstanding young persons – desmit izcilas jaunas personas) ietvaros. Programmas mērķis ir veicināt jauniešu izglītošanos un iesaistīšanos pilsoniskās sabiedrības attīstībā Latvijā, iedvesmot viņus uz sasniegumiem izvēlētajā darbības jomā, būt labākiem līderiem un radīt pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā.

Balvas nacionālās atlases žūrijā šogad darbojās LTRK prezidents Aigars Rostovskis, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, domnīcas «Certus» valdes priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa, politologs Ivars Ijabs, uzņēmuma «Maxima Latvija» vadītājs Andris Vilcmeiers, «JCI Latvia» senatore Liega Bernota, diriģents Māris Sirmais, uzņēmuma «Latvijas mobilais telefons» prezidents Juris Binde.

Iedvesmas balvas nominantus – jaunus profesionāļus, kas sasnieguši ievērojamus panākumus savā izvēlētajā darbības jomā (vecumā no 18 līdz 40 gadiem) varēja pieteikt jebkurš Latvijas iedzīvotājs.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

20. oktobris, 2016 plkst. 8:53