RTU piedalīsies izglītības izstādē

2. augusts, 2011

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) piedalīsies izglītības izstādē «Daba un zinātne skolā! Aizraujoši!», kas notiks no 25. līdz 27. augustam Dailes teātrī, Brīvības ielā 75, Rīgā.

Izstādes stendos un interaktīvajās darbnīcās tiks prezentēts viss aktuālākais par dabaszinātņu un matemātikas izglītību Latvijā, kas pēdējo gadu laikā paveikts sadarbībā ar pašvaldībām, uzņēmējiem, skolām un augstskolām.

Uz  «piedzīvojumu dabaszinātņu un matemātikas izglītības pasaulē» izstādes ietvaros Jūs aicina «Dabaszinātņu un matemātikas nedēļas 2011» rīkotāji – projekts «Dabaszinātnes un matemātika», Valsts izglītības satura centrs, Izglītības un zinātnes ministrija, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Rīgas dome, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte un partneri.

Trīs dienu garumā ikvienam būs iespēja iepazīties, vienuviet novērtēt un pašiem izmēģināt dažādus mūsdienīgus ķīmijas, fizikas, bioloģijas un matemātikas mācību materiālus un līdzekļus, kas maina skolu ikdienu – skolotāja un skolēna darbu klasē un vidi skolā. Skolotājiem būs iespēja gūt radošas idejas, kā papildināt mācību procesu jaunajā mācību gadā. Savukārt skolēni un vecāki varēs uzzināt, kas pieejams, lai eksaktos mācību priekšmetus mācītos ar izpratni, prieku un aizrautību.

Darba laiks:
25.–26. augustā no plkst. 10–18,
27. augustā no plkst. 10–17.

Ieeja bez maksas!

Ieskats izstādes norisē:

• RTU laboratorijas laikā būs iespēja ielūkoties mācību satura krātuvē  eduspace.lv un izveidot savai skolai bezmaksas e-mācību vidi, lai pilnveidotu uz tehnoloģijām balstītu mācību procesu.
  • Projekta «Dabaszinātnes un matemātika» komanda vadīs darbnīcas par formatīvās vērtēšanas praktisko pieredzi, mācību spēļu izmantojumu klasē,  par to, ko patiesībā mēra PISA u. c.
  • «Iespējamās misijas» jaunie skolotāji  dalīsies pieredzē par mācību video un interesantu mācību metožu  izmantojumu mācību stundā.
  • Latvijas Jauno zinātnieku apvienība pastāstīs par pētījumu rezultātu, izgudrojumu un produktu, kā arī aicinās iejusties izgudrotāja lomā.
  • Latvijas Universitāte un Daugavpils Universitāte aicinās uz tikšanos ar zinātniekiem.
  • Izdevniecība «Lielvārds», SIA «Microsoft Latvija» u. c. uzņēmumi prezentēs jaunāko aprīkojumu un mūsdienīgākās tehnoloģijas mācību procesam eksaktajos priekšmetos.
  • Uz Dailes teātra pagalmu būs atceļojusi interaktīva ceļojošā izstāde «Mobilā ekspozīcija» jeb «Inovācijas busiņš», kas popularizēs dabas un dzīvības zinātnes, interesantus tehnoloģiskos risinājumus, inovācijas būtību un daudzpusīgumu.
  • Portāls «Uzdevumi.lv» apmeklētājus aicinās praktiski izmēģināt uzdevumu risināšanu portāla Virtuālajā skolā, izveidot sasaiti ar «E-klases sistēmu» un izstrādāt pārbaudes darbus.
  • Izdevniecības «Lielvārds» un «LU Akadēmiskais apgāds» piedāvās iespēju iegādāties mācību grāmatas jaunajam mācību gadam.

Tas nebūt vēl nav viss! Tiekamies izstādē! Izstāde Dailes teātrī pieejama ikvienam interesentam!

RTU Informācijas centrs

2. augusts, 2011 plkst. 16:17