RTU piedalīsies Lielajā Talkā plašāk nekā citkārt

28. aprīlis, 2011

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) šogad Lielajā Talkā piedalīsies plašāk nekā citkārt – sākot no iesildīšanās Lielajai Talkai jau rīt, 29. aprīlī, un beidzot ar spodrības dienām maija vidū Ķīmiķu dienās. Turklāt talkos visi – sākot no studentiem un beidzot ar RTU mācībspēkiem un darbiniekiem.

Iesildīšanās Lielajai Talkai sāksies jau rīt. Savu tuvāko apkārtni ap fakultāti sakops RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes studenti. Savukārt RTU galvenajā ēkā, Kaļķu ielā 1, izsludinātas tīrības stundas, kuru laikā RTU darbinieki aicināti uzpost savas darba vietas.

Lielās Talkas dienā, 30. aprīlī, notiks visplašākās aktivitātes. Ķīpsalā pie Zunda kanāla (blakus i/c «Olimpia»)RTU Studentu parlaments organizē kanālmalas sakopšanu. «Mēs visi priecājamies par pavasari, kad varam vairāk laika pavadīt dabā. Taču nereti šo prieku laupa atkritumi, kas atstāti zaļumos. Tāpēc RTU Studentu parlaments organizē talkošanu kanālmalā, kas ir ļoti piemēslota. Sāksim talkot plkst. 12, lai arī tie studenti, kuri ap šo laiku tikai mostas, varētu iesaistīties darbos,» stāsta studentu talkas organizatore Raimonda Vesere. Savukārt vakarā pēc talkas Elektronikas untelekomunikāciju fakultātē, Āzenes ielā 12, visi talcinieki aicināti kopīgi uz lielā ekrāna vērot Latvijas hokeja izlases pirmo spēli Pasaules čempionātā Slovākijā.

Viens no ievērojamākajiem šīs talkas notikumiem būs RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas studentu iesaistīšanās piecu Latvijas pilsētu pagalmu labiekārtošanā. Topošie arhitekti, sadarbojoties ar ainavu arhitektiem, izstrādājuši idejas un priekšlikumus pagalmu sakārtošanai piecās pilsētās: Alūksnē, Dobelē, Liepājā, Rēzeknē un Rīgā. Pateicoties studentu priekšlikumiem, pagalmos tiks uzstādīti bērnu rotaļu laukumi unar augu un stādu palīdzību izveidotas aktīvās un mierīgās atpūtas zonas.

Lielajā Talkā jau tradicionāli piedalīsies arī Transporta un mašīnzinībufakultātes studenti, kuri sakops teritoriju ap fakultāti un dienesta viesnīcām Ezermalas ielā. «Mēs mācāmies un dzīvojam skaistā un no pārējās pilsētas it kā nedaudz nodalītā teritorijā blakus pašam Ķīšezeram. Tāpēc mums pašiem ir jārūpējas, lai šī vide arī paliktu tikpat skaista un lai mums pašiem ir prieks par to,» saka talkas organizatore un fakultātes studentu pašpārvaldes vadītāja Ilze Saukāne.

RTU tīrības aktivitātes Lielajā Talkā maija vidū noslēgs Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes studenti, kuri ikgadējoĶīmiķu dienās 12. maijā sakops gan fakultāti, gan apkārtējo teritoriju.Studenti palīdzēs nomazgāt logus, iznest no fakultātes vecās mēbeles, kā arī pārveidos informācijas stendus.

RTU Informācijas centrs

28. aprīlis, 2011 plkst. 9:43