RTU piedāvā apgūt zinātnisko publikāciju izstrādi atbilstoši starptautiskajām prasībām

6. jūlijs, 2011

Jau otro gadu Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) piedāvā apgūt brīvās izvēles priekšmetu «Zinātnisko publikāciju izstrāde atbilstoši starptautiskajām prasībām». To vadīs RTU vadošais pētnieks Kārlis Agris Gross, kurš zinātniskā darba pieredzi guvis Austrālijā, ASV, Somijā, Francijā un Vācijā. Studiju priekšmeta apguves laikā būs iespēja apmeklēt arī plašu praktisko nodarbību klāstu pie pašmāju un ārvalstu vieslektoriem.

Studiju kurss notiks angļu un latviešu valodā. To vadīs K. A. Gross, bet atsevišķas tēmas izklāstīs vieslektori – Latvijas un ārvalstu eksperti: žurnālu redaktori, izdevniecību pārstāvji, zinātnieki, bibliotēku speciālisti, mākslinieki, fotogrāfi un reklāmas speciālisti. Atsevišķas lekcijas vadīs ārvalstu mācībspēki – tās tiks organizētas kā intensīvās apmācības kursi un par sekmīgu dalību šajās lekcijās tiks izsniegti sertifikāti.

Par sekmīgu dalību visā kursā kopumā tā dalībnieki saņems sertifikātu par kursa apguvi 2 kredītpunktu apjomā jeb 3 ECTS.

Studiju priekšmetam «Zinātnisko publikāciju izstrāde atbilstoši starptautiskajām prasībām» aicināts pieteikties ikviens interesents – jebkuras specialitātes pētnieks, kurš šobrīd studē maģistrantūrā vai doktorantūrā, kā arī interesenti, kuri studijas jau ir beiguši, bet vēlas apgūt starptautiskām prasībām atbilstošu publikāciju izstrādes tehniku.

Lai sekmīgi iekļautos studiju priekšmeta apguvē, studentam ir jābūt pieredzei pētniecībā – iepriekšējo pētījumu vai/un eksperimentu rezultāti būs nepieciešami, lai sagatavotu zinātnisko publikāciju vai zinātniskās publikācijas projektu, kuru pilnveidojot varētu iesniegt starptautiski citējamā žurnālā.

Lekciju sākums – 5. septembris. Kursa apguves ilgums ir viens semestris – t. i., 16 nedēļas. Kurss sastāv no 32 lekcijām. Interesentiem tiks piedāvāta iespēja apmeklēt arī atsevišķām tēmām veltītas papildu lekcijas.

Pēc pieteikšanās brīvās izvēles studiju priekšmetam «Zinātnisko publikāciju izstrāde atbilstoši starptautiskajām prasībām» ikviens potenciālais kursa apmeklētājs tiks aicināts uz pārrunām, lai apspriestu nodarbību sarakstu, prasības un noteikumus sekmīgai priekšmeta apguvei. Tiekoties ar kursa organizatoriem, kursa potenciālie apmeklētāji varēs gūt priekšstatu par vēlamajiem kursa  rezultātiem.

Vairāk informācijas par priekšmetu – RTU studiju priekšmetu katalogā.

Pieteikties dalībai priekšmetā iespējams sūtot e-pastu:
prieksmets.
publikacijas@rtu.lv.

E-pastā nepieciešams norādīt: vārdu uzvārdu, kontaktinformāciju, augstskolu, priekšmeta apgūšanas formu – brīvās izvēles priekšmets vai klausītājs par maksu (Ls 72 semestrī).

Kontaktinformācija:
Zane Skreija,