RTU pirmā no augstākās izglītības iestādēm pievienojusies Latvijas jaunuzņēmumu asociācijai

13. aprīlis, 2017
Foto – Leta

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aprīļa sākumā pievienojusies Latvijas jaunuzņēmumu asociācijai, tādējādi esot pirmā un vienīgā no augstākās izglītības iestādēm šajā organizācijā. Latvijas jaunuzņēmumu asociācijas mērķi ir attīstīt Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmu, popularizēt jaunuzņēmumu kustību Latvijā un pasaulē, aizstāvēt tās intereses, kā arī sekmēt savstarpējo cieņu un sadarbību jaunuzņēmumu starpā.

«Asociācija ir nozīmīga iniciatīva jaunuzņēmumu atbalsta sistēmas veicināšanā. Rīgas Tehniskajā universitātē šādu ideju komercializācija jeb valorizācija jau sen izvirzīta kā viena no prioritātēm, tāpēc ir tikai likumsakarīgi, ka esam pievienojušies Latvijas jaunuzņēmumu asociācijai – tā apstiprinām mūsu interesi, iespējas un nozīmīgumu jaunuzņēmumu attīstībā. Aktīvi iesaistoties asociācijas darbībā, spēsim ne tikai paši veiksmīgāk īstenot ambīcijas – kļūt par zinātnes un tehnoloģiju jaunuzņēmumu centru Latvijā –, bet arī attīstīt inovāciju ekosistēmu un sniegt atbalstu citiem asociācijas biedriem,» saka RTU zinātņu prorektors profesors Tālis Juhna.

Latvijas jaunuzņēmumu asociācija oficiāli darbojas kopš 2016. gada marta, un pašreizējā organizācijas biedru sarakstā ir RTU pirmais jaunuzņēmums «Conelum», kas nodarbojas ar nevēlamu mikroorganismu konstatēšanu pārtikas produktos.

Tāpat asociācijā ir jaunuzņēmumu aizsācējs Latvijā un datu vizualizācijas risinājumu uzņēmums «Infogr.am», bezpilota lidaparātu ražotājs «Airdog», Latvijas vecākais jaunuzņēmumu neformālais inkubators «TechHub Riga», vienotā skolas anketēšanas programma «Edurio», bijušais Latvijas ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, Eiropas Investīciju fonda reģionālais menedžeris Krišjānis Zariņš un daudzi citi jaunuzņēmumi, organizācijas un privātpersonas.

Vairāk par Latvijas jaunuzņēmumu asociāciju var uzzināt mājaslapā www.startin.lv.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

13. aprīlis, 2017 plkst. 9:48