RTU pirmā Starptautiskā nedēļa pulcēs kolēģus no 11 pasaules valstīm

25. maijs, 2012

No 28. maija līdz 2. jūnijam Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) pirmo reizi notiks Starptautiskā nedēļa, kurā piedalīsies 24  universitāšu pārstāvji no 11 valstīm – Francijas, Vācijas, Spānijas, Turcijas, Gruzijas, Polijas, Lietuvas, Ukrainas, Rumānijas,  Somijas un Krievijas. Dalībnieku vidū būs gan «Erasmus» programmas partneraugstskolas, gan citas augstākās izglītības iestādes, ar kurām RTU ir noslēgti līgumi.

Pasākuma mērķis ir veicināt RTU konkurētspēju starptautiskajā tirgū, attīstot sadarbību ar jaunām un jau esošām partneraugstskolām.

Starptautiskās nedēļas darba kārtībā paredz, ka klātesošos uzrunās RTU mācību prorektors profesors Uldis Sukovskis, informējot par augstākās izglītības sistēmu Latvijā un kopīgu studiju proogrammu izveidi un lomu tajā, Latvijas Rektoru padomes ģenerālsekretārs profesors Andrejs Rauhvargers, stāstot par Boloņas procesa ieviešanas gaitu Latvijā u. c. kompetentas personas.

Pasākuma dalībniekiem plānotas individuālas vizītes uz vairākām RTU fakultātēm, lai apspriestu sadarbības jautājumus un plānotu nākotnes uzdevumus, kopīgas darba grupas un labās prakses piemēru apmaiņu.

Eiropā šādas Starptautiskās nedēļas tradicionāli tiek rīkotas saistībā ar «Erasmus» programmu, un Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvji regulāri izmanto iespēju tajās piedalīties. Atzīmējot 150. gadadienu, pirmo reizi Starptautisko nedēļu organizē RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments.

RTU Informācijas centrs

25. maijs, 2012 plkst. 15:11