RTU profesoram Aivaram Vilnim Krastiņam piešķirts Valsts robežsardzes apbalvojums

16. decembris, 2016
RTU profesoram Aivaram Vilnim Krastiņam Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars pasniedz Valsts robežsardzes apbalvojuma zīmi «Par nopelniem Valsts robežsardzes attīstībā». Foto - RTU IEVF

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta (SESMI) direktoram profesoram Aivaram Vilnim Krastiņam Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars pasniedza Valsts robežsardzes apbalvojuma zīmi «Par nopelniem Valsts robežsardzes attīstībā».

A. V. Krastiņš ir viens no muitas izglītības un apmācības sistēmas pamatlicējiem Latvijā. RTU studiju programma «Muitas un nodokļu administrēšana» dibināta 1994. gadā, kad universitāte sāka gatavot muitas speciālistus, bet nodokļu speciālistus – 2004. gadā. Studiju programma izveidota sadarbībā ar Pasaules Muitas organizāciju (PMO). Minētā programma kā pirmā pasaulē tika atzīta par atbilstošu vienotajiem PMO starptautiskajiem profesiju standartiem, ko apstiprinājušas 177 PMO dalībvalstis, un šī programma patlaban ir vienīgā Eiropas Savienībā.

Profesors A. V. Krastiņš bijis Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Galvenās muitas pārvaldes direktors. Par sevišķiem nopelniem Latvijas muitas dienesta darbībā un par nopelniem muitas izglītības sistēmas izveidošanā un attīstībā profesors iecelts par Atzinības krusta virsnieku.

A. V. Krastiņš saņēmis arī virkni PMO un Latvijas muitas apbalvojumu, kā arī ASV Valsts iekšējās drošības ministrijas (U. S. Department of Homeland Security) atzinības rakstu. A. V. Krastiņš daudzu gadu garumā sadarbojies ar VID un Valsts robežsardzi, strādājis kā eksperts dažādos projektos Nepālā, Aizkaukāzā, Centrālāzijā.

Svinīgais Valsts robežsardzes atjaunotnes 25. gadadienai veltītais pasākums notika 14. decembrī Latviešu biedrības namā, kur Valsts robežsardzes piemiņas zīmes pasniedza Robežsardzes pirmajiem vadītājiem, robežsardzes struktūrvienību pirmajiem vadītājiem un robežsargiem, kuri robežsardzē dienē jau 25 gadus. Savukārt vairāki robežsargi saņēma Iekšlietu ministrijas un sadarbības partneru apbalvojumus.

Valsts robežsardzes apbalvojuma zīme tiek piešķirta par nozīmīgu atbalstu un ieguldījumu Valsts robežsardzes attīstībā un uzdevumu izpildē, kā arī sakarā ar Valsts robežsardzes atjaunošanas 25. gadadienu.

16. decembris, 2016 plkst. 13:47