RTU profesors J. Krastiņš iegūst «Kultūras mantojuma gada balvas 2013» Lielo balvu

4. jūnijs, 2013

Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (RTU APF) Arhitektūras vēstures un kultūras pieminekļu restaurācijas profesora grupas vadītājs Jānis Krastiņš iegūst «Kultūras mantojuma gada balvas 2013» Lielo balvu par mūža ieguldījumu kultūras mantojuma saglabāšanā.

Apbalvojumā ir simbolisks marmora ķieģelis un naudas prēmija, ko J. Krastiņš saņems piektdien, 7. jūnijā, jaunatklātajā koka ēku renovācijas centrā «Koka Rīga».

J. Krastiņš ir pasaulē augstu vērtēts arhitektūras, īpaši jūgendstila, eksperts un viens no ievērojamākiem un ražīgākajiem pētniekiem Latvijas arhitektūras teorijā. Viņa darbu klāstā ir vairāk nekā 680 publikāciju, tai skaitā – 25 grāmatas par Rīgas un Latvijas arhitektūras mantojumu.

«Kultūras mantojuma gada balva» ir vienīgais valsts apbalvojums kultūras mantojuma nozarē, ko rīko biedrība «ICOMOS Latvija» un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālam atbalstam.

RTU Informācijas centrs

4. jūnijs, 2013 plkst. 14:31