RTU profesors Jānis Rozenkrons saņems LZA un AS «Latvenergo» «Gada balvu»

8. decembris, 2016
Foto: pixabay.com

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektronikas fakultātes (EEF) Elektroapgādes katedras profesoram Dr. sc. ing. Jānim Rozenkronam piešķirta Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) un AS «Latvenergo» «Gada balva» – 2016. gada Alfrēda Vītola balva par izcilu devumu enerģētikā, bet 17 RTU studentiem piešķirtas uzņēmuma rīkotā studiju noslēguma darba konkursa balvas. Apbalvojumu svinīgā pasniegšana notiks 15. decembrī plkst. 12 AS «Latvenergo», Pulkveža Brieža ielā 12, 2. stāva konferenču zālē.

J. Rozenkrons vadījis ap 25 Latvijas energosistēmai nozīmīgus pētniecības projektus, viņš ir vairāk nekā 130 publikāciju un triju grāmatu autors. 2004. gadā par darbu kopu «Neitrāļu darba režīmu un zemesslēgumu izpēte vidsprieguma sadales tīklos» profesors saņēma LZA un AS «Latvenergo» «Gada balvu» par nozīmīgiem lietišķiem pētījumiem enerģētikā.

«Gada balvu» par panākumiem enerģētikā saņems RTU jaunie zinātnieki – RTU EEF Enerģētikas institūta pētnieks Dr. sc. ing. Jevgeņijs Kozadajevs un Dr. sc. ing. Laila Zemīte no EEF Enerģētikas institūta Elektroapgādes katedras.

«Gada balvu» izsludina LZA kopā ar AS «Latvenergo», un tās mērķis ir motivēt Latvijas zinātniekus veikt pētījumus, īpaši lietišķos, enerģētikas attīstības veicināšanai un inovāciju vides veidošanai. Konkursa uzvarētājiem tiek piešķirtas balvas trīs nominācijās – profesora Alfrēda Vītola vārda balva par izcilu devumu enerģētikā, divas balvas par nozīmīgu devumu enerģētikā un piecas balvas par panākumiem enerģētikā jaunajiem zinātniekiem (vecumā līdz 40 gadiem).

17 RTU studentiem piešķirtas AS «Latvenergo» 2016. gada studiju noslēguma darbu konkursa balvas. Balvas par labākajiem bakalaura darbiem saņems EEF studenti Roberts Otaņķis, Raimonda Soloha, Lāsma Černovska, Vladislavs Kopolovecs un Roberts Šantars, par labākajiem inženierprojektiem – Uģis Šņigirovs, Miķelis Pušilovs un Dzintars Sprūģis. Balvas par labākajiem maģistra darbiem saņems Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) studenti Artjoms Skripko un Antons Kolmičkovs un EEF studenti Reinis Grūnvalds, Kristiāns Melnis, Jevgēnijs Stegura un Kārlis Zālītis, bet MTAF studentiem Žanetei Mertenai, Mārcim Smalkajam un EEF studentam Mārtiņam Bogdanovam maģistra darbu kategorijā piešķirtas veicināšanas balvas.

Konkurss par labākajiem augstākās izglītības studiju noslēguma darbiem «Latvenergo» koncerna darbības virzieniem aktuālajās jomā šogad norisinājās jau devīto gadu. Konkursam var iesniegt darbus četrās kategorijās – labākie kvalifikācijas, bakalaura un maģistra darbi un labākie inženierprojekti. Konkursam iesniedzamo darbu vērtējums nedrīkst būt zemāks par 9 ballēm. Konkursa uzvarētāji saņem atzinības rakstus un naudas balvas 120–150 eiro. Veicināšanas balva ir 70 eiro.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

8. decembris, 2016 plkst. 15:16