RTU rada iedvesmojošu filmu jauniešiem par karjeras veidošanu

5. aprīlis, 2013

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Karjeras centrs ir uzņēmis izglītojošu un atraktīvu īsfilmu «Zaļais pipars 2», kuras mērķis ir iedvesmot jauniešus realizēt savus talantus, kā arī sniegt praktiskus padomus veiksmīgas karjeras veidošanai.

«Zaļo piparu 2» ir paredzēts demonstrēt lielākajās Latvijas skolās un augstākās izglītības iestādēs, kā arī publicēt tīmeklī, tādējādi par karjeras izvēles jautājumiem uzrunājot plašu jauniešu auditoriju.

Īsfilmas galvenie varoņi ir Latvijas un Pasaules Ielu vingrošanas sportabiedrības vadītājs un dibinātājs Māris Šlēziņš, Draugiem.lv runasvīrs Jānis Palkavnieks, uzņēmējs Valdis Kalnozols, raidījumu un pasākumu vadītāja Baiba Sipeniece-Gavare, Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Vitālijs Gavrilovs, «AERODIUM» valdes priekšsēdētājs Ivars Beitāns un Rīgas 173. pirmsskolas izglītības iestādes grupiņa «Taurenīši».

Filmas varoņi dalās veiksmes faktoros, kas ir bijuši izšķirošie viņu karjeras veidošanā, sniedz ieskatu pieprasītākajās kompetencēs, prasmēs,kā arī vērtīgus padomus jauniešiem, kuri ir tikko sākuši vai tikai plāno savu karjeras ceļu.

Kā filmā skaidro Jānis Palkavnieks, būtiski ir, lai cilvēkam patiktu tas, ko viņš dara: «Es izdarīju kļūdu – pametu interesantu darbu un lieliskus kolēģus, jo man solīja milzīgu algu. Bet tad es sapratu, ka lielāko laimi nes nevis alga, bet gan darba process un kolēģi.»

To papildina arī Baiba Sipeniece-Gavare, uzsverot, ka «nedrīkst savu dzīvi tērēt lietām, kas tevi patiesībā neinteresē! Atrodiet īsto vietu un piepildiet savu sapni!»

Pēc RTU Karjeras centra ierosinājuma 2011. gadā tapa izglītojošs materiāls par veiksmīgas karjeras veidošanu – pirmā īsfilma ar nosaukumu«Zaļais pipars». «Zaļais pipars» izpelnījās gan jauniešu, gan uzņēmēju un mācībspēku atzinību, pasniedzot informāciju par veiksmīgas karjeras veidošanu mūsdienīgā un iedvesmojošā veidā.

RTU Informācijas centrs

5. aprīlis, 2013 plkst. 15:09