RTU reflektante: Studēšu inženierzinātnes, lai cilvēkiem dzīvi padarītu labāku

4. jūlijs, 2017
Inesi Miroņuku, kura reģistrēties studijām ieradās pati pirmā, sveica RTU studiju prorektors Uldis Sukovskis un RTU Studentu parlamenta simbols Lācis

«Citas meitenes spēlējās ar lellēm, es ar tēti garāžā darbojos,» stāsta Inese Miroņuka, kura otrdien, 4. jūlijā, jau plkst. 7.15 — gandrīz divas stundas pirms uzņemšanas sākuma — kā pirmā reflektante vēra Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) durvis, lai reģistrētos studijām. Šogad pirmoreiz RTU reflektantus gaida RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, kur vienā laikā var pieteikties bakalaura, koledžas un maģistra studijām.

Fotogalerija

Inese izvēlējusies RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē studēt programmā «Transporta sistēmu inženierija». Viņa vēlas studēt inženierzinātnes, jo vēlas citiem padarīt dzīvi vieglāku, un inženieri, kā zināms, tieši ar to nodarbojas — izgudro jaunus produktus un tehnoloģijas, kas uzlabo cilvēku dzīves kvalitāti. «Es nekur citur sevi nevaru iedomāties,» saka Inese, atklājot, ka mērķtiecīgi studijām gatavojas — jau iepazinusies ar fakultāti, kurā notiks studijas. Inesi kā pirmo topošo studenti sveica RTU studiju prorektors Uldis Sukovskis, uzdāvinādams viņai piemiņas velti ar RTU simboliku.

Pirmā uzņemšanas diena RTU Ķīpsalas studentu pilsētiņā aizritēja draudzīgā un brīvā gaisotnē. Reflektanti, kaut mazliet satraukti, tomēr, gaidot savu kārtu, lai pie operatora piereģistrētos studijām, ļāvās RTU studentu sarūpētajām ēverģēlībām – iesaistījās spēlēs, fotografējās kopā ar RTU Studentu parlamenta simbolu Lāci, kurš, starp citu, dabā tiekot uzskatīts par meža inženieri.

RTU jaunā studiju gadā piedāvā divas jaunas bakalaura studiju programmas — «Industriālais dizains» un «Radošās industrijas». «Industriālā dizaina» studenti mācīsies izstrādāt dažādus mašīnbūvniecības un citu jomu produktus – transportlīdzekļus un to papildaprīkojumu, dažāda veida aparātus, sadzīves tehniku, trenažierus, kā arī pilsētvides objektus. Savukārt programmu «Radošās industrijas» RTU īsteno kopā ar Latvijas Kultūras akadēmiju (LKA) un uzņemšanu šajā programmā nodrošinās LKA. Šīs programmas studenti mācīsies organizēt projektus un pasākumus, veidot jaunus produktus un pakalpojumus, piedalīties uzņēmējdarbībā un atbalstīt radošo personu karjeru veidošanu, sekmējot kultūras un radošo industriju attīstību dažādos sektoros.

Šogad reflektantiem pirmoreiz arī iespējams uz jautājumiem par uzņemšanu un studiju iespējām RTU saņemt atbildes sociālās saziņas tīklā WhatsApp, rakstot uz numuru 28005535. Šis numurs sāka darboties maijā beigās un būs aktīvs visu gadu gan kā WhatsApp, gan kā mobilais telefons saziņai ar RTU Uzņemšanas komisiju.

Šovasar jau tradicionāli RTU ir visvairāk budžeta vietu salīdzinājumā ar citām augstskolām – bakalaura, koledžas un maģistra studiju līmenī RTU piedāvā aptuveni 3000 budžeta vietu. Tas ir vairāk nekā jebkurai citai Latvijas augstskolai, jo valsts inženierzinātņu studijas ir izvirzījusi par prioritāti. Arī darba tirgū patlaban vispieprasītākie ir inženierzinātņu un augsto tehnoloģiju speciālisti. To apliecina darba devēju aptauja, kurā uzņēmēji jau sesto gadu pēc kārtas RTU ir atzinuši par pieprasītāko augstskolu.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

4. jūlijs, 2017 plkst. 17:14