RTU rektora vietnieka vizīte Afganistānā

10. oktobris, 2013

Pagājušajā nedēļā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektora vietnieks starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā Igors Tipāns Latvijas delegācijas sastāvā apmeklēja Afganistānu, lai tiktos ar šīs valsts izglītības, transporta un citu ministriju pārstāvjiem.

Vizītes laikā I. Tipānam bija arī lietišķa tikšanās ar Kabulas Politehniskās universitātes (KPU) rektoru un administrācijas pārstāvjiem, kuras laikā KPU izrādīja lielu interesi sadarbībai ar RTU. Jāpiezīmē, ka pagājušajā gadā RTU viesojās divas KPU delegācijas.

Tikšanās laikā KPU tika uzdāvinātas dažādu inženierzinātņu mācību grāmatas, kā arī sarunu laikā abas puses vienojās papildināt sadarbību jau uzsāktajā dzelzceļa transporta mācību programmu izstrādē ar citām inženierzinātņu jomām – būvniecībā, ķīmijā, mehānikā un elektronikā. Šajās jomās KPU vadība izteica vēlēšanos mācībspēku apmaiņai uz RTU, lai papildinātu viņu zināšanas.

RTU Ārzemju studentu departaments

10. oktobris, 2013 plkst. 9:30