RTU rektors Ribickis un arhitektūras profesors Krastiņš saņems 2016. gada Ministru kabineta balvas

15. novembris, 2016
RTU rektors Leonīds Ribickis Ministru Kabineta balvu saņem par nozīmīgu ieguldījumu izglītības kvalitātes uzlabošanā inženierzinātņu jomā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes profesors Jānis Krastiņš trešdien, 16. novembrī, Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars» no Ministru prezidenta Māra Kučinska saņems Ministru kabineta (MK) balvas.

L. Ribickis augsto valsts apbalvojumu saņems par nozīmīgu ieguldījumu izglītības kvalitātes uzlabošanā inženierzinātņu jomā, savukārt J. Krastiņš – par nopelniem arhitektūras un pilsētvides pētījumos un nozīmīgu monogrāfiju izdošanu.

MK balvas šogad saņems arī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, komponists Pēteris Vasks, Finanšu ministrijas vecākais eksperts Jānis Šints un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis.

MK balvas laureātus sveiks ne tikai valdības vadītājs M. Kučinskis, bet arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, labklājības ministrs Jānis Reirs, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, veselības ministre Anda Čakša un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Muzikālajā daļā skatītājus priecēs Liepājas Simfoniskais orķestris, Melngaiļskolas Bigbends, kā arī jaunie un talantīgie mākslinieki – soprāns Marlēna Keine, sitaminstrumentālists Guntars Freibergs un čellists Kristers Mārtiņš Šīmanis.

16. novembrī no pulksten 19 svinīgo ceremoniju tiešraidē varēs klausīties Latvijas Radio 3 «Klasika».

MK balvas laureāti svinīgā ceremonijā saņems MK Goda diplomu, MK balvas krūšu nozīmīti un 7115 eiro naudas balvu.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Ministru kabineta balvu iedibināja 1995. gadā, simboliski atjaunojot Tēvzemes balvu, kuru 1937. gadā dibināja prezidents Kārlis Ulmanis.

15. novembris, 2016 plkst. 11:53