RTU Rīgas svētkos spēlēs teātri, sportos un izglītos jauno paaudzi

15. augusts, 2014

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti un mācībspēki Rīgas svētku apmeklētājiem dažādos svētku pasākumos šogad sagādās ne vienu vien aizraujošu brīdi, priecējot ar teātra izrādi, sportisku entuziasmu un izklaidējošām fizikas un ķīmijas darbnīcām. Šie pasākumi norisināsies dažādās Rīgas vietās papildu 17. augustā paredzētajai īpašajai RTU svētku programmai «Starp mašīnām, motoriem, meitenēm…» Spīķeru kvartālā.

RTU studentu teātris «Spēle» Rīgas svētkos piedalīsies VII Starptautiskajā Bērnu un jauniešu teātru festivālā «Baltijas zvans», demonstrējot Antona Čehova lugu «Kaija». Izrāde notiks piektdien, plkst. 20 RTU Mazajā zālē, Rīgā, Kaļķu ielā 1.

Savukārt RTU studenti – airēšanas entuziasti – Rīgas Ostas svētkos, kas ik gadu noris Rīgas svētku laikā, cīnīsies ar Latvijas Universitātes (LU) studentu komandu  par ceļojošo «Rīgas brīvostas kanoe kausu». Sacensības varēs vērot sestdien, 16. augustā, plkst. 15 Bastejkalnā, Rīgas kanālmalā.

Toties RTU studentu un administrācijas basketbola komandas piedalīsies ikgadējā Baltijā vērienīgākajā brīvdabas diennakts basketbola turnīrā «Krastu mačs» un cīņā pret LU komandām pārstāvēs Daugavas kreiso krastu. RTU Administrācijas komandā spēlēs RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna, pētnieki Uldis Lencis un Didzis Avišāns, docents Agris Kamenders, kā arī RTU Sporta kluba vīriešu basketbola izlases treneris Dainis Bertāns. Universitāšu mači sāksies sestdien, 16. augustā, plkst. 18 laukumā pie Latvijas Nacionālās operas, Aspazijas bulvārī 3.

RTU studenti – zinātnes patrioti – eksperimentu un izgudrojumu festivālā «Dari pats!» rosīsies  RTU Studentu parlamenta Zinātnes nodaļas fizikas un ķīmijas eksperimentu darbnīcās, kurās bērniem beidzot tiks dota atļauja savārīt ziepes ķīmijas darbnīcā un radīt pašiem savu uzvelkamo «propellermobli» fizikas darbnīcā. Tās darbosies svētdien, 17. augustā, no plkst. 11 līdz 17 Kalnciema kvartālā.

Sīkāka Rīgas svētku programma atrodama pasākuma mājaslapā www.rigassvetki.lv.

RTU Komunikācijas nodaļa

15. augusts, 2014 plkst. 15:22