RTU sadarbosies ar AS «VEF Radiotehnika RRR»

2. maijs, 2011

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un AS «VEF Radiotehnika RRR» šodien noslēdza vienošanos par sadarbību inženiertehnisko speciālistu sagatavošanā, studentu prakses vietu nodrošināšanā, studiju un darba vides pilnveidošanā, kā arī zināšanu un tehnoloģiju pārnesē.

Skatīt galeriju

liigums_vef-radiotehnika_500px.jpgParakstot vienošanos par sadarbību, RTU rektors Leonīds Ribickis un AS «VEF Radiotehnika RRR» valdes priekšsēdētājs Eduards Maļejevs apņēmušiessadarboties pētniecisko darbu izstrādē, laboratoriju aprīkojuma izmantošanā, kopīgu Eiropas Savienības finansētu projektu pieteikumu sagatavošanā. Nolemts organizēt arī zinātniskās un tehniskās informācijas apmaiņu, konferenču un semināru rīkošanu. Uzņēmums apņēmiesaktīvi iesaistīties studentu mācību prakšu nodrošināšanā un RTU studijuprogrammu izstrādē un pilnveidošanā. Savukārt universitāte apņēmusies sastādīt praktikantu prakses programmu.

Kā atzina E. Maļejevs, Latvijā, viņaprāt, ir viena no labākajām akustikas skolām pasaulē, kuru nevajadzētu pazaudēt, tāpēc uzņēmums aicina praksē jaunos, RTU sagatavotos elektronikas speciālistus, kas ir ieinteresēti pārņemt tradīcijas un turpināt uzņēmuma attīstību. E. Maļejevs pastāstīja, ka šobrīd uzņēmums strādā ar hi-tech tehnoloģijām, un jaunieši uzņēmumā varētu gūt neatsveramu praktiskā darba pieredzi.  Viņš uzsvēra, ka tirgū joprojām ir pieprasījums arī pēc«Radiotehnikas» leģendārajiem produktiem, piemēram, pēc akustikas sistēmas S90. «Aicinu strādāt kopā, lai nepazaudētu leģendu un darīt visu, lai jaunajiem elektronikas speciālistiem būtu darbs. Mums ir pasūtījumi, taču nepieciešama jauna speciālistu paaudze. Nozare ir nepelnīti atstāta novārtā. Taču tā joprojām var būt mūsu Klondaika,» teica E. Maļejevs.

RTU rektors L. Ribickis un E. Maļejevs vienojās par sadarbību jauno speciālistu sagatavošanas jomā, kā arī apņēmās izstrādāt priekšlikumus elektronikas nozares akcentēšanai arī kompetences centru kontekstā.

RTU Informācijas centrs

2. maijs, 2011 plkst. 18:12