RTU šaha izlase Latvijas komandu čempionāta Liepājas posmā

29. marts, 2011

Aizvadītajā nedēļas nogalē Liepājā norisinājās Latvijas komandu čempionāta posms, kurā piedalījās 4 komandas – RTU, Rīgas Šaha skola, Liepāja un EST Chess Team. Uz šo posmu komandas bija savākušas ļoti spēcīgus sastāvus – piedalījās trīs lielmeistari, trīs starptautiskie meistari, trīs lielmeistares, četri fide meistari un viena starptautiskā meistare. RTU šajā posmā pārstāvēja lielmeistars Normunds Miezis, lielmeistare Laura Rogule (TMF), fide meistars Egons Lavendelis (DITF), Kristaps Kalniņš (BF), Sergejs Kļimakovs un komandas kapteine starptautiskā meistare Katrīna Šķiņķe (SK).

Visos mačos un pie visiem galdiņiem norisinājās spraigas bezkompromisu cīņas. Pirmajā spēlē RTU cīnījās ar EST Chess Team, kurus izdevās pieveikt ar rezultātu 3,5:1,5. Uzvaras izcīnīja Rogule, Lavendelis un Šķiņķe, lielmeistari pie pirmā galdiņa – Miezis un Svešņikovs pēc sīvas cīņas vienojās par neizšķirtu, bet Kļimakovs zaudēja. Pirmās dienas otrajā spēlē sīvā cīņā RTU nospēlēja neizšķirti 2,5:2,5 ar mājiniekiem – Liepājas komandu. Komandā Miezis un Kalniņš izcīnīja uzvaras, Kalniņš nospēlēja neizšķirti, savukārt Lavendelis un Rogule zaudēja.

Posma otrajā dienā RTU cīnījās neizšķirti ar Rīgas Šaha skolu 2,5:2,5. Rezultāts bija neskaidrs līdz pat pēdējai partijai, kurā pie otrā galdiņa cīnījās Rogule ar starptautisko meistaru V. Samoļinu, kurā neskaidrā pozīcijā un laika trūkumā pretinieki nolēma vienoties par neizšķirtu, neriskējot ar komandas rezultātu. Komandā uzvaru izcīnīja Šķiņķe, Kļimakovs zaudēja, savukārt Rogule, Miezis un Kalniņš nospēlēja neizšķirti.

RTU Sporta klubs

29. marts, 2011 plkst. 11:46