RTU sākusies dokumentu pieņemšana studijām

11. jūlijs, 2012

Vakar, 10. jūlijā, sākusies dokumentu pieņemšana Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), kas notiks līdz 17. jūlijam. Savukārt pieteikties elektroniski studijām arī iespējams līdz 17. jūlijam plkst. 16 portālā www.latvija.lv.

Salīdzinot ar iepriekšējo akadēmisko gadu, RTU ir palielināts budžeta finansēto studiju vietu skaits pilna laika pamatstudiju programmās – 2012./2013. akadēmiskajā gadā pirmajā kursā par budžeta līdzekļiem būs iespējams studēt 2135 jaunajiem studentiem. Līdz ar to RTU ir vislielākais valsts budžeta finansēto studiju vietu skaits pilna laika pamatstudiju Latvijas augstākās izglītības mācību iestāžu vidū.

RTU Uzņemšanas komisija informē, ka ir gatava darbam un aicina ikvienu vidusskolas absolventu izvēlēties studijas inženierzinātņu jomā. Jauno studentu uzņemšana Rīgā notiek RTU centrālajā ēkā Kaļķu ielā 1. Dokumentus var iesniegt arī RTU filiālēs Liepājā, Venstpilī, Cēsīs un Daugavpilī.

RTU Uzņemšanas komisijas atbildīgais sekretārs Ivars Odītis intervijā telekanālam «TV3» stāsta: «Samērā daudz programmu ir atvēlēts datorzinātņu specialitātei, elektronikai un telekomunikācijām. Daudz programmu piedāvājusi arī Transporta un mašīnzinību fakultāte.»

Pirmajā dokumentu iesniegšanas dienā bija vērojama samērā neliela nākamostudentu aktivitāte, jo tikai vakar bija iespējams saņemt sertifikātus CE rezultātiem. Vakar vislielākais pieteikumu skaits (97) saņemts uz bakalaura akadēmisko pilna laika studiju programmu «Informācijas tehnoloģija». Otrs lielākais pieteikumu skaits (94) – uz bakalaura akadēmisko pilna laika studiju programmu «Datorsistēmas».  Abas minētās programmas piedāvā apgūt RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte (DITF).  Pēc pieteikumu skaita trešajā vietā pašlaik ierindojas bakalaura profesionālā pilna laika studiju programma «Muitas un nodokļu administrēšana» (84 pieteikumi), ko piedāvā apgūt Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF).

Jau informējām, ka 10. jūlijā, pirmajā dokumentu pieņemšanas dienā,  RTUsaviem nākamajiem studentiem bija sarūpējusi atraktīvu pārsteigumu jeb pasākumu «Kāp augstāk ar RTU!», kur ikvienam interesentam bija iespēja pārbaudīt savus spēkus un izveicību, rāpjoties pa 12 metru augstu alpīnisma sienu un sasniegt simbolisko bakalaura, maģistra, doktora vai profesora līmeni.

Plašāka informācija par pasākumu:

«Kāp augstāk ar RTU!» (rtu.lv)

Gribi mācīties RTU - kāp pa sienu! (apollo.lv)

LTV-1 ziņas «Šodien Latvijā»: RTU sāk dokumentu pieņemšanu klātienē (http://www.facebook.com/rigastehniskauniversitate)

RTU Informācijas centrs

11. jūlijs, 2012 plkst. 11:55