RTU saņem bronzu par ilgtspējīgu un atbildīgu uzņēmējdarbības praksi «Ilgtspējas indeksā»

26. maijs, 2013

24. maijā tika paziņoti «Ilgtspējas indeksa 2013» rezultāti, un augstais bronzas novērtējums piešķirts arī Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU), apliecinot universitātes izpratni par atbildīgu un tālredzīgu uzņēmējdarbību. Šogad tikai divām augstākās izglītības iestādēm piešķirta kategorija «Ilgtspējas indeksā».

Indeksamērķis ir veicināt uzņēmumu izaugsmi nevis sāncensību. Katrs «Ilgtspējas indeksa» dalībnieks saņem Ekspertu padomes sagatavotu individuālu vērtējumu, kurā norādīti uzņēmuma rezultāti un katras sadaļas ietekme uz to, kā arī sniegti ekspertu komentāri un ieteikumi par soļiem, kas palīdzētu uzņēmumam pilnveidot savu sniegumu katrā no sadaļām.

Uzņēmumi, kuri iekļauti bronzas grupā, ir spēruši soļus, lai publiski komunicētu par savu praksi būtiskākajos jautājumos par ietekmi uz vidi, sabiedrību, darba vidi un kopējo tirgu, tomēr rezultātinav viendabīgi augsti visos rādītājos. Šie uzņēmumi ir noteikuši savu vīziju, misiju un vērtības, kā arī publiskojuši savus korporatīvās atbildības principus, kuru īstenošanā iesaistīts viss uzņēmums.

«Laigan darba vide un ar to saistītie jautājumi Latvijas uzņēmumiem joprojām ir aktuāla tēma, «Ilgtspējas indeksa» dalībuzņēmumu sniegums darba vides sadaļā ar katru gadu uzlabojas. Iepazīstoties ar indeksācijas rezultātiem, jāsecina, ka darba apstākļi uzņēmumos kļūst kvalitatīvāki, darbinieku sniegums tiek vērtēts objektīvāk, bet sociālais dialogs ar darbiniekiem tiek organizēts aizvien atbildīgāk. Tas nozīmē, ka uzņēmumi sāk aizvien vairāk apzināties darba vides nozīmīgo lomu ilgtspējīgas, atbildīgas un konkurētspējīgas uzņēmējdarbības attīstīšanā,» norāda Pēteris Krīgers, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs.

«Latvijā veidojas arvien lielāka plaisa starp uzņēmumiem, kuri domā ilgtspējas un atbildības kategorijā, un «vidējiem» uzņēmumiem, kas uzskata, ka tā vienīgā atbildība ir godprātīgi maksāt nodokļus. «Ilgtspējas indekss» palīdz novērtēt savu sniegumu un iegūt pārskatu par nepieciešamajiem uzlabojumiem, tāpēc dalībnieku rezultāti ar katru gadu būtiski aug. Tieši šie uzņēmumi spēj ne tikai ietekmēt savas nozares attīstību, bet arī sekmēt valsts ilgtspēju,» skaidro Dace Helmane, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja un «Ilgtspējas indeksa» koordinatore.

«Ilgtspējas indekss» jau ceturto gadu Latvijas uzņēmumiem sniedz iespēju novērtēt savu sniegumu atbilstoši starptautiski atzītiem kritērijiem, kā arī iegūt ekspertu ieteikumus turpmākajai attīstībai. Līdz šim šīs unikālās pašvērtējuma sistēmas priekšrocības izmantojuši jau gandrīz 300 Latvijas atbildīgāko un atvērtāko uzņēmumu.

RTU Informācijas centrs

26. maijs, 2013 plkst. 14:37