RTU saņem Latvijas Darba devēju konfederācijas Gada balvu

16. novembris, 2016
RTU balvu kategorijā «Labākais darba devējs Latvijā» saņēma par to, ka spēj ne tikai novērtēt savus darbiniekus, bet arī sniegt ieguldījumu darba tirgum piemērota, augsti izglītota darbaspēka veidošanā. Foto - LDDK

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir atzīta par labāko darba devēju Latvijā. Balvu Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) trešdien, 16. novembrī, svinīgā ceremonijā Melngalvju namā pasniedza RTU Senāta priekšsēdētājai profesorei Elīnai Gailei-Sarkanei. Pasākumā tika sveikti Latvijas labākie darba devēji, kuru sniegumu vērtēja LDDK izraudzīta žūrija.

RTU balvu kategorijā «Labākais darba devējs Latvijā» saņēma par to, ka augstskola spēj ne tikai novērtēt savus darbiniekus, bet arī sniegt ieguldījumu darba tirgum piemērota, augsti izglītota darbaspēka veidošanā. «Lai to panāktu, Rīgas Tehniskā universitāte ir atvērusi Inženierzinātņu vidusskolu, iesaistījusies nozares normatīvo aktu izveidē, piedalās Zinātnieku naktī,» teikts LDDK žūrijas pamatojumā balvas nominācijā.

Šogad jau trešo gadu pēc kārtas LDDK pasniedza arī gada tautsaimnieka balvu, kuru saņēma SIA «Mikrotīkls» priekšsēdētājs Džons Mārtins Talijs (John Martin Tully) un valdes loceklis Arnis Riekstiņš.

LDDK Gada balva tika pasniegta kopumā sešās kategorijās. Gada balvu kā labākie darba devēji Latvijas reģionos saņēma: SIA «Ariols» Latgales reģionā, SIA «Tenapors» Zemgales reģionā, a/s «Cēsu alus» Vidzemes reģionā, SIA «Ventspils nafta termināls» Kurzemes reģionā, SIA «X Infotech» Rīgas reģionā un SIA «Tele2 Shared Service Center» Rīgā.

Pirmo reizi tika sveikts uzņēmums,  kas jauniešu aptaujas un žūrijas vērtējumā atzīts par labāko prakses vietu.  Nominācijā «Labākais prakses devējs» uzvarēja akciju sabiedrība «Latvenergo», kas izveidojusi labas tradīcijas sadarbībai ar praktikantiem, jauniešiem ir iespēja celt kvalifikāciju, iepazīt darba vidi, daudzi no viņiem saņem savu pirmo algu un karjeru turpina tieši šajā uzņēmumā.

LDDK Gada balvas pasniegšanas mērķis ir izcelt darba devēju nozīmi un ieguldījumu reģionu izaugsmē, stimulēt uzņēmējdarbību veicinošas publiskā sektora prakses attīstību visā Latvijā un labās prakses apmaiņu nozaru un reģionu līmenī.

Šogad uz LDDK Gada balvu kandidēja vairāk nekā 320 uzņēmumu, institūciju un vadītāju, un pirmajā kārtā tos vērtēja Valsts Ieņēmumu dienests, Valsts Darba inspekcija, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība, kā arī «Lursoft». Līdz fināla žūrijas sēdei tika 22 spēcīgākie kandidāti. Viņu atbilstību augstajam apbalvojumam izvērtēja žūrija, kurā darbojās valsts un pašvaldību institūciju pārstāvji, kā arī nacionālā līmeņa sociālie un sadarbības partneri.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

16. novembris, 2016 plkst. 23:51