RTU saņemti 15152 pieteikumi studijām

11. jūlijs, 2013

Otrdien, 16. jūlijā, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) līdz plkst. 9 saņemti 15152 reflektantu pieteikumi studijām kādā no 55 universitātes piedāvātajām pamatstudiju programmām.

Populārākās RTU studiju programmas ir «Datorsistēmas» ar 1106, «Informācijas tehnoloģija» ar 1088, «Muitas un nodokļu administrēšana» ar 814, «Būvniecība» ar 709, «Telekomunikācijas» ar 668, «Uzņēmējdarbības loģistika» ar 608 un «Enerģētika un elektrotehnika» ar 594 apstiprinātiem pieteikumiem.

Pēc konkursa pirmās kārtas studiju vietu RTU provizoriski ir ieguvis 2591 reflektants. Reālais uzņemto studentu skaits gan būs aprēķināms tikai pēc otrās konkursa kārtas, kad no 19. līdz 23. jūlijam reflektantiem būs jāapstiprina vēlmi studēt konkrētā studiju programmā, kā arī turpināsies pieteikšanās studijām par maksu.

RTU 2013./2014. studiju gadam piedāvā gandrīz 3500 jaunu valsts finansētu budžeta vietu,kas ir vislielākais budžeta vietu skaits starp Latvijas augstākās izglītības iestādēm. Konkrēti pamatstudijās RTU šogad pieejamas 2198 jaunas budžeta vietas.

Jau ziņots, ka sagaidot pirmos reflektantus, kas iesniedza dokumentus RTU, 18 Latvijas uzņēmumi piedalījās akcijā «Visi grib inženierus!», veidojot simbolisku rindu un tādējādi uzsverot lielo pieprasījumu pēc inženierzinātņu speciālistiem.

RTU atzīta arī par darba devēju ieteiktāko augstskolu Latvijā, un arī tās piedāvātā studiju programma «Datorsistēmas» ieņem pirmo vietu darba devēju ieteiktāko studiju programmu TOPā. Tādējādi RTU jau otro gadu pēc kārtasir Latvijas Darba devēju konfederācijas un karjeras portāla «prakse.lv»veidotās aptaujas, kurā šogad piedalījās 622 uzņēmumi, TOPa līdere.

RTU Informācijas centrs

11. jūlijs, 2013 plkst. 15:00