RTU sestdien demonstrēs papīra un makaronu tiltus

10. marts, 2011

Sestdien, 12. martā, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), Rīgā, Kaļķu ielā 1, pulcēsies radošākie inženiertehniskie prāti – skolēni un studenti, kas piedalīsies RTU Jauno pētnieku dienā un pirmajās Latvijas atklātajās spageti tiltu konstruēšanas sacensībās.

{denvideo http://www.youtube.com/watch?v=aD7VwMswGGY}

RTU sadarbībā ar SIA «Skonto Būve» kā ģenerālsponsoru 12. martā rīko Jauno pētnieku dienu, kuras laikā vidusskolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursa finālisti un viņu skolotāji no visas Latvijas prezentēs zinātniskās pētniecības darbu rezultātus, tostarp arī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolēnu uzmodelēto papīra tiltu, kas izmantots fizikas likumu demonstrēšanai un spēj noturēt 10 kilogramus lielu svaru.

Skolēniem, kuri vissekmīgāk parādīs savas zināšanas eksaktajos priekšmetos un būs izstrādājuši augstas kvalitātes zinātniskos darbus, būs iespēja ārpus kārtas iegūt studiju vietas universitātē. Skolēnu prezentācijas notiks no plkst. 11 līdz 13.30, apbalvošana – plkst. 15.30.

Savukārt RTU studenti 12. martā rīko spageti tiltu konstruēšanas sacensību «STiKS 2» pavasara konstruēšanas posmu, kā arī pirmās Latvijas atklātās spageti tiltu konstruēšanas sacensības. «STiKS 2» pavasara konstruēšanas posma dalībnieki sešu stundu garumā būvēs tiltus un sacensību noslēgumā tiesnešu uzraudzībā salīdzinās uzbūvēto tiltu izturību. Bet Latvijas atklātajās spageti tiltu konstruēšanas sacensībās piedalīsies visi tie interesenti, kas sacensību norises vietā ieradīsies ar iepriekš uzbūvētu spageti makaronu tiltu.  Tiltu izturības pārbaudei izveidots īpašs mēraparāts, ar kuru iespējams noteikt tiltu izturību līdz pat 1000 kg svaram. Tiltu konstruēšana notiks no plkst. 9 līdz 16, izturības pārbaude – aptuveni no plkst. 17.

Vidusskolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursu «Nāc un studē RTU!» organizē RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments sadarbībā ar fakultāšu mācībspēkiem. Konkursa ģenerālsponsors – SIA «Skonto Būve». Konkursu atbalsta žurnāls «Ilustrētā Zinātne». Informatīvie atbalstītāji: «Latvijas Avīze», «Diena», «Open», Kurzemes radio, Latgales radio, TvNet.

Spageti tiltu konstruēšanas sacensību «STiKS 2» pavasara konstruēšanas posmu, kā arī pirmās Latvijas atklātās spageti tiltu konstruēšanas sacensības organizē RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes studentu pašpārvalde sadarbībā ar RTU Studentu parlamenta Zinātnes nodaļu.

RTU Informācijas centrs

10. marts, 2011 plkst. 14:05