RTU sieviešu koris «Delta» iegūst sudrabu 6. starptautiskajā koru konkursā Polijā

14. marts, 2017

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sieviešu koris «Delta» ieguvis sudraba diplomu 6. starptautiskajā koru konkursā, kas no 9. līdz 13. martam norisinājās Gdaņskā, Polijā.

«Konkursa žūrija bija strikta un prasīga, Latviju tajā pārstāvēja komponists Rihards Dubra. Saņemt sudraba diplomu tik sīvā konkurencē «Deltai» ir augsts panākums, uz kuru turpmāk varēsim atskatīties ar lepnumu. Ir iegūta arī liela pieredze,» ar kora sasniegumu ir apmierināta RTU sieviešu kora «Delta» mākslinieciskā vadītāja Inta Eizenberga-Cērmane. Viņa piebilst, ka laureātu koncertā pēc skates īpašu uzmanību un skaļus aplausus izpelnījusies Selgas Mences komponētā dziesma «Kur tu biji, bāleliņi» «Deltas» izpildījumā.

RTU sieviešu koris «Delta» darbojas jau kopš 1959. gada, izpildot tautasdziesmu apdares un pasaules klasiku. Pastāvēšanas laikā koris dziedājis visos Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos, kā arī Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkos «Gaudeamus». Koris piedalījies dažādos koru festivālos un konkursos Vācijā, Itālijā, Spānijā, Austrijā, Holandē, Francijā, tagad arī Polijā, un kļuvis par daudzu starptautisku konkursu laureātu. Papildus panākumiem 6. starptautiskajā koru konkursā Polijā koris ieguvis arī zelta diplomu 2014. gada Pasaules koru olimpiādē.

Nākamais konkurss RTU sieviešu korim «Delta» paredzēts Rīgas pilsētas koru skatē 9. aprīlī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

14. marts, 2017 plkst. 15:47