RTU speciālisti kopā ar partneriem izstrādās jaunu individuālu aizsardzības sistēmu karavīriem

2. marts, 2017
Foto: Pixabay

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta speciālisti līdzdarbojas jaunas karavīru individuālās aizsardzības sistēmas (KIAS) izstrādē, tai gatavojot formastērpus. Kopā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un SIA «SCR Brasa» RTU 2. un 3. martā piedalās Latvijas Aizsardzības ministrijas un Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federāciju organizētajās «Industrijas dienās 2017», kur iepazīstinās ar jauno konceptu.

«Industrijas dienu 2017» mērķis ir informēt uzņēmējus par aizsardzības nozares tuvāko gadu iepirkumu plāniem, uzklausīt industrijas pārstāvju un pētnieku ieceres par jaunu militāras vai divējādas nozīmes produktu un pakalpojumu attīstīšanu, kā arī veicināt dialogu starp aizsardzības nozari un Latvijas ražotājiem par iespējām piedalīties Nacionālo bruņoto spēku spēju attīstībā un uzturēšanā.

RTU, RSU un «SCR Brasa» 2. martā kopīgā stendā iepazīstinās ar savu projektu – karavīru individuālo aizsardzības sistēmu, kas aptver gan visu karavīra uzkabi, gan formastērpu, stāsta RTU Aizsardzības un militāro tehnoloģiju pētījumu centra vadītājs Juris Ķiploks. RTU Dizaina tehnoloģiju institūts izstrādā jaunus formastērpus, savukārt RSU iesaistās to testēšanā. Projektā izteikusi vēlmi piedalīties arī Biotekstilmateriālu zinātniskās pētniecības laboratorijas vadošā pētniece Inga Ļašenko, kura piedāvā projektam jaunus tekstilmateriālus ar specifiskām antibakteriālām īpašībām, kas pasargā arī no ultravioletā un infrasarkanā starojuma. Savukārt SIA «SRC Brasa» ražo apģērbus ne tikai Latvijas armijai, bet arī citu valstu armijām, un liela daļa uzņēmumā saražotā tiek eksportēta.

Pasākuma dalībniekiem arī būs pieejama informācija par sadarbības iespējām ar NATO un atsevišķu sabiedroto valstu iepirkumu aģentūrām.

3. martā, «Industrijas dienu 2017» otrajā dienā, Latvijas uzņēmēji varēs iepazīties ar NATO Apgādes un iepirkumu aģentūras, NATO Komunikāciju un informācijas aģentūras, kā arī ASV bruņoto spēku iepirkumu speciālistu darba organizāciju un noskaidrot iespējamās sadarbības iespējas, kā Latvijas uzņēmējiem iekļauties NATO piegāžu ķēdē.

Abās pasākuma dienās dalībniekus uzrunās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. «Industrijas dienas 2017» notiek Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Ezermalas ielā 6/8.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

2. marts, 2017 plkst. 9:45