RTU starptautiskajā vasaras skolā tapuši jauni Cēsu tūrisma objekti un karte

7. augusts, 2015
.
.
.

Aktualizējot tūrisma un rekreācijas iespējas mazpilsētas urbānajā vidē, Cēsīs noslēdzās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) starptautiskā vasaras skola «Arcadia». Tās izskaņā vasaras skolas dalībnieki plašākai publikai prezentēja darbnīcās izstrādātos projektus.

Noslēguma pasākums notika piektdien, 7. augustā, Ruckas mākslas un rezidenču centrā, Cēsīs, Piebalgas ielā 19. Plkst. 17 notika vasaras skolas projektu izstādes atklāšana, darbnīcu gala prezentācijas, drukātas publikācijas atvēršana un publiskā diskusija. Darba valoda — angļu, ieeja — bez maksas. Savukārt plkst. 21 notika darbnīcās tapušo instalāciju atklāšana Pirtsupītes gravā (piekļuve no Glūdas un Palasta ielas). Būves parkā būs apskatāmas līdz pat vasaras beigām.

Vasaras skolā, kas jau ceturto gadu norisinās Cēsīs, šogad piedalījās 36 dalībnieki no 18 dažādām valstīm. Šogad vasaras skolas uzmanības centrā bija ainaviskā Pirtsupītes grava, kas Cēsīs kā zaļš koridors reizē gan atdala, gan savieno pilsētas daļas. Arhitektūras, dizaina un pilsētplānošanas darbnīcās dalībnieki mēģināja definēt, ko nozīmē Arkādija mūsdienās, mācījās nolasīt vietējo ainavu, atšifrēt tās acīmredzamās un slēptās kvalitātes, ierosināja stratēģijas un projektēja telpiskas struktūras publiskai lietošanai.

Arhitektūras darbnīcā «Building Works Unit» tapusi dabas observatorija «Wild Thing» — skatu tornis, kura jumta konstrukcija ir atverama kā milzīgas ziedlapas. To raupjais un gumijotais apdares materiāls ir otrreizēji izmantotas dzelzceļa sliežu paplāksnes. Urbānisma grupa izpētījusi tūrismu Cēsīs — kā tas ietekmējis ainavu un kādiem jauniem tūrisma veidiem ir potenciāls pilsētā attīstīties. Izpētot tūrisma ceļvežus, secināts, ka tajos iekļauta tikai puse pilsētas — tā, kas ir uz rietumiem no dzelzceļa līnijas. Tādēļ tapusi karte, kas izvadās pa savdabīgākajām Cēsu vietām otrpus dzelzceļam.

Savukārt vides mākslas darbnīcas «Supernatural» dalībnieki pievērsušies nozīmēm un mistikai, ko cilvēku iztēle piešķir dabas parādībām un objektiem. Darbnīcā radīti vairāki skulpturāli vides objekti «Ethereal Nature», kas aizņems ievērojamu Pirtsupītes gravas daļu un mainīsies vēja un gaismas ietekmē.

Vasaras skola notika no 25. jūlija līdz 8. augustam. Vasaras skolu rīkoja Latvijas radošo industriju platforma «Fold» sadarbībā ar RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāti. Atbalstīja Valsts kultūrkapitāla fonds, Valsts izglītības attīstības aģentūra, Cēsu novada pašvaldība, SIA «Rotho Blaas», SIA «Pavasars», SIA «Direct», «SIA Nordenpaint.lv», ZS «Ķelmēni», AS «Cēsu alus» un  SIA «Eži».

RTU Komunikācijas nodaļa

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

7. augusts, 2015 plkst. 14:40

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi