RTU studenti attīsta inovatīvus risinājumus bērnu sociālajai un medicīniskajai aprūpei

22. novembris, 2022
.
.
.
«Produktu attīstības projekta» koordinatore Elīna Miķelsone iepazīstina studentus ar iespējām, ko viņiem paver dalība projektā. Foto: F64

Lai palīdzētu bērniem un viņu vecākiem, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti, pilnveidojot prasmes produktu attīstībā, rada prototipus produktiem, kas nākotnē varētu risināt ar bērnu sociālo un medicīnisko aprūpi saistītas problēmas. 

Pielāgojams karuselis ar maināmām rotaļlietām un darba burtnīca, kas bērniem paliatīvajā aprūpē ļauj spēlēties un mācīties, izmantojot tieši viņiem piemērotu spēles komplektu, īpaša elpošanas vingrinājumu spēle, kas paredzēta bērniem, kuri slimo ar elpceļu slimībām un kuriem nepieciešams attīstīt elpceļu muskulatūru, kā arī interaktīva gaismas objektu moduļu sistēma, kas pielāgojama paliatīvajā aprūpē esošo bērnu izglītībai, rehabilitācijai un izklaidei. Tie ir tikai daži no produktu prototipiem, ko RTU studenti attīstīja studentu inovāciju grantu programmas aktivitātes «Produktu attīstības projekts» sestajā sezonā.

Kopumā «Produktu attīstības projekta» sestajā sezonā 12 studentu komandas attīstīja virkni sabiedrībai aktuālu, inovatīvu produktu, piemēram, tapa bērniem pielāgoti katetru stabilizatori, sienas pulkstenis, kas uzrauga gaisa kvalitāti telpās un ziņo, kad nepieciešams tās vēdināt, tika prototipēta un testēta ierīce automobiļiem toksisko vielu samazināšanai un izstrādāts digitālais karkass ierīcei, kas nodrošina laicīgu klienta informēšanu par tā rīcībā esošo gāzes rezerves atlikumu un sniedz rekomendācijas par izdevīgākām iegādes iespējām. No vizualizācijas līdz detalizētiem rasējumiem, kurus mēbeļu izstrādātāji ir apņēmušies realizēt, ir izaudzis arī mobils skaņu slāpējošs risinājums interjerā mantu glabāšanai, pilnveidota aplikācija laivu nomu infrastruktūras savienošanai starp vairākiem laivu izsniegšanas punktiem ar iespēju veikt bezkontakta inventāra izņemšanu/atdošanu, universāls signālu manipulators laikmetīgas skaņas mākslas veidošanai un tiešsaistes dzeramā ūdens kvalitātes monitoringa un agrīnās brīdināšanas sistēma.

«Produktu attīstības projekts» ir piecus mēnešus ilgas apmācības, kurās RTU studentu komandas apgūst ideju prototipēšanu, tehnoloģiju pārnesi, inovācijas un to rezultātu komercializāciju, kā arī pilnveido uzņēmējspējas individuālā un komandas līmenī. Komandām tiek nodrošināta atbalsta ekosistēma veiksmīgākai prototipēšanai, tām ir arī iespējams pretendēt uz granta finansējumu prototipa attīstībai līdz 2596 eiro apmērā un stipendiju 200–228 eiro apmērā. 

Programmu sešu sezonu laikā absolvējušas vairāk nekā 130 komandas, kopumā gandrīz 400 studentu. Šobrīd noris «Produktu attīstības projekta»  septītā sezona, kurā piedalās 21 komanda. 

«Produktu attīstības projekts» ir daļa no programmas «Inovāciju granti studentiem» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/006 «Inovāciju granti jūrniecības nozarē studējošajiem»), kas izveidota, lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunradi un uzņēmējspējas. To īsteno RTU Zinātnes un inovāciju centrs. 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

22. novembris, 2022 plkst. 11:18

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi