RTU studenti iegūst 3. vietu pasaules spageti tiltu konstruēšanas čempionātā

25. maijs, 2013

Piektdien, 24. maijā, Spageti tiltu konstruēšanas pasaules čempionātā «RECCS 2013» Ungārijā, Obudas Universitātē, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komanda «RAM» izcīnīja augsto trešo vietu, viņu radītajam tiltam izturot 447 kilogramu lielu svaru.

RTU un Latviju Ungārijā godam aizstāvēja RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes studenti Artūrs Vēvers, Raivis Skrebs un Māris Puriņš, sacenšoties sīvā deviņu valstu un 30 komandu konkurencē. Par 2013. gada čempioniem kļuva mājinieku komanda, uzrādot tilta izturību 543 kilogramuapmērā, kas ir arī jauns pasaules rekords makaronu tiltu konstruēšanā. Otrajā vietā ierindojās vēl viena ungāru komanda, kuras tilta izturība bija 458 kilogrami.

Jau ziņots, ka pērn uz čempionātu devās trīs RTU studentu komandas. RTU studenti no «RECCS 2012» mājās atgriezās ar pirmo, trešo un piekto vietu, uzrādot rezultātus attiecīgi 414 kilogramos, 236 kilogramos un 198 kilogramos. Kā redzams, ar katru gadu sacensību līmenis aug, un konkurence kļūst arvien sīvāka.

Sacensībasiedalās divās kategorijās – Bridge un Support, kas atšķiras ar nepieciešamību tiltos izveidot ceļa plātni. Sacensību formāts paredz, kadalībnieki piedalās ar maksimāli 1 kg smagiem un 1,3 metru gariem tiltiem, kas ir izveidoti tikai no makaroniem un līmes. Tiek testēta to maksimālā slodzes izturība, veicot pārbaudi uz speciālas iekārtas.

Sacensīburekords sasniegts 2011. gadā – ungāru studenta tilts izturēja 578,2 kg.Latvijas rekords pieder komandai «RAM», kas 2013. gada Latvijas spagetitiltu čempionātā «StiKS 4» uzrādīja 484 kilogramu rezultātu. Sacensībasir kļuvušas par vienu no Obudas Universitātes zīmola elementiem, tās galvenie patroni ir Budapeštas mērs, Ungārijas Mākslas akadēmijas prezidents un Ungārijas Inovāciju sabiedrības vadītājs, patroni – dažāduvalsts ministriju pārstāvji, bet žūrijā tiek pārstāvēti gan sabiedrībā populāri inženieri, gan vadošo valsts uzņēmumu pārstāvji.

Apsveicam komandu «RAM»!

Pateicība RTU Pateicība RTU