RTU studenti iegūst apmaksātas studiju vietas Sanktpēterburgā un Freiburgā

3. maijs, 2011

Starptautiskajā studentu un jauno zinātnieku konferencē «Topical Issues of Rational Use of Natural Resources», kas 20.–22. aprīlī notika Sanktpēterburgas Valsts Kalnu institūtā (Tehniskā universitāte), Rīgas Tehniskās universitātes studenti izcīnījuši godalgotas vietas un iespēju bez maksas studēt doktorantūrā Sanktpēterburgā (Krievijā) un Freiburgā (Vācijā).

Kā stāsta viena no konferences dalībniecēm Līga Mežmale, «šī bija unikāla iespēja jaunajiem pētniekiem, kas vēl nav saņēmuši doktora grādu, dalīties savā pieredzē ar kolēģiem no dažādu valstu institūtiem par dažādām tēmām – ģeoloģiju, ģeodēziju, ekoloģiju un vides aizsardzību, metalurģiju, nanotehnoloģijām, ekonomiku u. c. Konferencē piedalījās 363 dalībnieki no 17 valstīm, piemēram, ASV, Vācijas, Polijas, Čehijas, Ukrainas, kā arī no Latvijas.»

Latvijas delegāciju konferencē pārstāvēja Rīgas Tehniskās universitātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta jaunie pētnieki: Mg. sc. ing. Agnese Stunda, Mg. sc. ing. Imants Kreicbergs, Mg. sc. ing. Valentīna Stepanova, Bc. sc. ing. Līga Mežmale, Guna Krieķe.

Vislielākais prieks ir par godalgotajām vietām – sekcijā «Ekoloģijas un vides aizsardzība» 2. vietu ieguva Līga Mežmale, bet sekcijā «Nanotehnoloģijas. Fizikālās un ķīmiskās likumsakarības tehnoloģiskajos procesos» 3. vietu ieguva Imants Kreicbergs.

Uzvarētāji saņēma balvu – apmaksātas doktorantūras studijas Sanktpēterburgas Valsts Kalnu institūtā un tās sadraudzības augstskolā Freiburgā, Vācijā.

Lielu paldies konferences dalībnieki saka saviem zinātniskajiem darba vadītājiem, kā arī profesorei Līgai Bērziņai-Cimdiņai par atbalstu!

RTU Informācijas centrs

3. maijs, 2011 plkst. 11:12