RTU studenti piedalīsies Eiropas labāko inženieru sacensībās

28. jūlijs, 2010

Divas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komandas no 2. līdz 10. augustam piedalīsies BEST Eiropas inženiersacensībās Rumānijas pilsētā Kluž-Napokā, kur sacentīsies ar inženierzinātņu studentiem no visas Eiropas konstruēšanā un situācijas analīzē.

28.07.2010.

Būvniecības fakultātes studenti Kristaps Kuzņecovs, Roberts Krastiņš, Mārtiņš Līsmanis un Rasa Brūna startēs sacensību situāciju analīzes kategorijā. Savukārt – Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes students Aleksandrs Ivanajevs un Transporta un mašīnzinību fakultātes studenti Vitālijs Ruhļa, Artūrs Valiniks un Dmitrijs Luhmirins startēs sacensību konstruēšanas kategorijā.

Situāciju analīzes kategorijā komandām tiks doti vairāki uzdevumi (problēmas), kas jāatrisina iespējami labākā, efektīvākā veidā, un noslēgumā šīs problēmas risinājums jāprezentē žūrijai. Konstruēšanas kategorijā komandām no dotajiem izejmateriāliem būs jāizveido kāda konstrukcija vai iekārta, kas pilda konkrētu uzdevumu (brauc pa sliedēm, pārvieto objektus, pārsūknē ūdeni u. c.).

Eiropas BEST (Board of European Students of Tehnology) inženiersacensības (EBEC) vienkopus pulcēs labākos jaunos inženierus no 30 Eiropas valstīm un 83 tehniskajām universitātēm. Šogad EBEC kopumā tiksies 104 inženierzinātņu studenti.

Lai piedalītos Eiropas BEST inženiersacensībās, studentiem bija jāpārvar divas atlases kārtas – jāuzvar RTU inženiersacensībās un pēc tam – arī reģionālajās Baltijas mēroga inženiersacensībās.

Abas RTU studentu komandas 27. februārī, 12 komandu konkurencē izcīnīja pirmo vietu RTU vietējās sacensībās un ieguva tiesības startēt Baltijas reģiona sacensībās Tallinā. Vēlāk, aprīļa beigās, sacenšoties ar četru Baltijas un Krievijas tehnisko universitāšu – Kauņas, Tallinas, Sanktpēterburgas un Maskavas – studentiem, RTU pārstāvji sīvās piecu dienu sacensībās pārspēja konkurentus un izcīnīja tiesības startēt Eiropas BEST inženiersacensībās Rumānijā.

Būvniecības fakultātes studentu komandu atbalsta viens no Latvijas vadošajiem būvuzņēmumiem «RE&RE», tāpēc tās nosaukums būs «RE&RE Case Study Team Riga». Komandas gaitām gan sagatavošanās procesā, gan arī pašu sacensību procesā var sekot līdzi mājaslapā: rerecasestudyriga.rtu.lv, kā arī portālos «Twitter» un «Facebook» meklējot «rerecasestudy».

RTU Informācijas centrs

28. jūlijs, 2010 plkst. 15:02