RTU studenti piedalīsies XXXIII SELL studentu sporta spēlēs

16. maijs, 2017

Gandrīz pussimts Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sportistu šonedēļ startēs XXXIII SELL studentu spēlēs, kas šogad notiks Latvijā. SELL studentu spēlēm, kurās piedalās triju Baltijas valstu un Somijas augstskolu studenti un absolventi, ir vairāk nekā 90 gadu ilga vēsture un tās tiek dēvētas par atklātajām Eiropas Ziemeļvalstu olimpiādes spēlēm studentiem.

SELL spēlēs, kas norisināsies no 19. līdz 21. maijam, sacensības notiek 15 dažādos sporta veidos. RTU šajās spēlēs pārstāvēs 46 sportisti un četri treneri. Vislielākā RTU sportistu pārstāvniecība 11 cilvēku katrā sporta veidā – būs volejbolā un vieglatlētikā. Peldēšanā RTU pārstāvēs astoņi sportisti, badmintonā un galda tenisā – katrā pa pieciem sportistiem. Savukārt spēka trīscīņā (powerlifting) un džudo – katrā pa trim cilvēkiem.

Sacensību atklāšana notiks 19. maijā plkst. 20 Rīgā, Kultūras pilī «Ziemeļblāzma». Tajā piedalīties plāno RTU finanšu prorektors Ingars Eriņš. XXXIII SELL studentu spēles ar savu klātbūtni pagodinās arī Eiropas Universitāšu sporta apvienības (EUSA) un Starptautiskās studentu sporta federācijas (FISU) pārstāvji.

SELL spēles pirmoreiz notika 1923. gadā Tartu, Igaunijā. Katru gadu tās notiek kādā no četrām dalībvalstīm. Pērn sportistus uzņēma Somijas pilsēta Tampere, 2015. gadā – Lietuvas pilsēta Kauņa.

XXXIII SELL studentu spēles organizē Latvijas Augstskolu sporta savienība sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi un Izglītības un zinātnes ministriju.

Sporta spēļu programma

RTU Sabiedrisko attiecību departaments