RTU studenti protestē pret finansējuma samazināšanu augstākajai izglītībai

20. oktobris, 2009

Demonstrējot traģikomisku videoklipu sēriju, veicot studentu informatīvo kampaņu un veidojot Rīgas Tehniskās universitātes centrālajā ēkā krīzes noformējumu, no 20. līdz 23. oktobrim RTU Studentu parlaments protestēs pret finansējuma samazināšanu augstākajai izglītībai un zinātnei.

20.10.2009.

Protesta akcija «Nākotne – ar vai bez augstākās izglītības!?» vērsta uzuzskatāmu piemēru demonstrēšanu: kas notiks ar inženiertehniskoizglītību, kura netiks attiecīgi dotēta no valsts budžeta.

Visu nedēļu RTU Studentu parlaments organizē informatīvo kampaņu,lai jauniešiem skaidrotu inženiertehniskās izglītības nozīmi ikvienasvalsts sekmīgā attīstībā, kā arī uzsvērtu zināšanu trīsstūra «izglītība– pētniecība – inovācijas» nozīmi pārmaiņu laikā.

RTU Studentu parlamenta interneta mājaslapā katrudienu tiek ievietota jauna videoklipu sērija, kurā tiek demonstrēts, kāstudentu ikdienā izpaudīsies finansējuma samazinājums augstākajaiizglītībai. Studentu filmētos videoklipus ir iespējams aplūkot arīinterneta vietnē YouTube.

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību brūkošajai augstākāsinženiertehniskās izglītības sistēmai, trešdien, 21. oktobrī, RTUstudenti nolēmuši attiecīgi izdekorēt RTU centrālo ēku Kaļķu ielā 1.

«Izeja no krīzes un sekmīga tālāka valsts attīstība var balstītiestikai uz inovācijām un ražošanas ar augstu pievienoto vērtību, kamnepieciešams izglītots darbaspēks. Ja valdība samazinās finansējumu arīprioritārajām studiju programmām un zinātnes nozarēm, inženiertehniskojomu studenti masveidā aizplūdīs uz ārzemēm. Ja sociālo un humanitārojomu pārstāvjiem to izdarīt ir sarežģītāk, tad inženiertehnikajiemspeciālistiem robežas ir atvērtākas – fizika visā pasaulē ir vienāda,»atzīst RTU Studentu parlamenta prezidents Artūrs Zeps.

Neapmierinātību ar ieceri nākamgad augstākās izglītības finansējumuno valsts budžeta samazināt vēl par 31% vairāk nekā 6000 RTU studentuir pauduši, arī parakstot Latvijas Universitāšu asociācijas atklātovēstuli, kurā tika prasīts valsts budžeta finansējumu universitātēmsaglabāt vismaz 2009. gada līmenī, pretējā gadījumā tiks būtiskiapdraudēta studiju kvalitāte, kā arī tālāka valsts budžeta studentuuzņemšana un sagatavošana Latvijas augstskolās.

Papildu informācija:
Artūrs Zeps,