RTU students dibina uzņēmumu un projektē «Beamsplitter»

23. janvāris, 2012

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Liepājas filiāles Ekonomikas un inženierzinātņu nodaļas pirmā kursa students, SIA «Mechanika» dibinātājs Arturs Žipris laikraksta «Dienas Bizness» publikācijā stāsta par savu uzņēmumu, ko dibinājis 2011. gada novembrī, tā produktiem un nākotnes iecerēm.

«Beamsplitter» ir metāla iekārta stereo foto un video filmēšanai ar amatieru fotokamerām. Šī iekārta, kas sākotnēji projektēta «Canon» fotoaparātiem, nodrošina tiem augstas kvalitātes stereo jeb tā dēvētos 3D attēlus ar amatieru līmeņa izmaksām. 3D efekts attēlos ieraugāms ar speciālām brillēm, kas brīvi nopērkamas tirgū.

«Tādas iekārtas pasaulē ir, taču tās ir vai nu salīdzinoši lētas, bet kvalitāti varētu vēlēties labāku, vai arī labas iekārtas, kuru cena varētu vēlēties labāku,» par situāciju nišā stāsta Arturs. Runa ir par iekārtām, kuras maksā ap 15 tūkstošiem ASV dolāru bez papildu aprīkojuma. Eiropā iespējams iekārtu īrēt par 1000 eiro diennaktī. «Mūsuproduktam tāda varētu būt pārdošanas cena,» lēš uzņēmuma dibinātājs.

Sadarbojoties ar SIA «Parus Studio», Arturam ir plāns iekārtu piemērot gandrīz jebkuram fotoaparātam un padarīt ērtu lietotājam. Artura uzņēmumā tiek projektēti arī citi produkti, piemēram, – pēc Kurzemes biznesa inkubatora (KBI) uzņēmuma SIA «Meduspils» pasūtījuma top unikālas iekārtas ziedputekšņu šķirošanai un rāmīšu dezinfekcijai. Arturs lepojās arī ar sevis projektēto glābējsilīti, kura bija apskatāmaizstādē «Ražots Liepājā» 2011. gada rudenī.

SIA «Mechanika» nodarbojas ar nestandarta iekārtu projektēšanu, un šobrīd uzņēmumā strādā trīs darbinieki. Un darbinieki pēc Artura domām ir īstermiņa mērķu galvenais atslēgas vārds – stabilizēt kolektīvu, lai varētu domāt par tālejošiem plāniem nākotnē.

RTU Informācijas centrs

23. janvāris, 2012 plkst. 15:27