RTU studentu biznesa inkubatorā ražos trīsdimensiju printerus

13. marts, 2013

Trīs dimensiju printeru ražošana un drukas pakalpojumu sniegšana, personalizētu sporta apģērbu ātra ražošana un multifunkcionālas interaktīvas pirmsskolas vecuma bērnu rotaļlietas izveide ir trīs biznesa idejas, kas guvušas Rīgas Tehniskās universitātes Studentu biznesa inkubatora atbalstu un AS «Swedbank» naudas balvas biznesa sākšanai. Kopumā RTU Studentu biznesa inkubatora privilēģijas vienu gadu saņems desmit biznesa idejas, kas guvušas konkursa komisijas atzinību.

Skatīt galeriju

biznesa_inkubators-2012-1.pngKonkursa komisijas galveno atzinību izpelnījās ideja ražot trīsdimensiju printerus un nodrošināt 3D printēšanas pakalpojumus – šī ideja saņēma AS «Swedbank» atbalstu 500 latu vērtībā, otro vietu un 250 latu ieguva ideja par personalizēta sporta apģērba ātrās ražošanas darbnīcas izveidi, savukārt trešo vietu – ideja izveidot multifunkcionālu un interaktīvu pirmskolas vecuma bērnu rotaļlietu – palielinātu puzli, no kuras gabaliem var veidot miniatūru pilsētu. Šis projekts saņems 150 latu atbalstu. Saskaņā ar RTU Studentu biznesa inkubatora nolikumu visu desmit biznesa ideju autori uz gadu saņems tiesības bez maksas izmantot pilnībā aprīkotas biroja telpas, gadu būs pieejami arī bezmaksas sakaru, grāmatvedības un sekretariāta pakalpojumi, kā arī juridiskās, mārketinga un produktu tehnoloģiju pilnveides konsultācijas.

«Viens no RTU Studentu biznesa inkubatora izveides mērķiem bija parādīt, ka mūsu universitātē iegūtās zināšanas nodrošina ne tikai labi apmaksātu darbu, bet tajās ir arī biznesa potenciāls. Atbalstot studentu biznesa idejas, vēlamies panākt ciešāku zināšanu un inovāciju sasaisti ar tautsaimniecību, un biznesa inkubators ir viens no veidiem, kā to panākt,» norāda RTU rektors Leonīds Ribickis.

AS «Swedbank» valdes locekļa Daniila Ruļova komentārs: «Prieks, ka mūsu tuvākie kaimiņi RTU turpina Biznesa inkubatora projektu. Tas ļauj izmēģināt, paeksperimentēt, realizēt dzīvē idejas un – arī – ļaut kļūdīties pietiekami drošā teritorijā. Kļūdas bieži vien dod vairāk zināšanu nekā veiksmes.

Arī šogad vairāki pieteiktie projekti saņems īpašas balvas no «Swedbank». Jo jauni uzņēmumi ir viena no būtiskākajām mūsu prioritātēm. Protams, paiet ilgs ceļš, pirms tie izaug un nostiprinās, lai varētu realizēt jau lielus projektus. Bet svarīgs ir pats sākums. Un man ir prieks, ka šodien varam būt pie sākuma vēl dažiem lieliskiem projektiem.»

RTU Studentu biznesa inkubatora projektu īsteno RTU Karjeras centrs sadarbībā ar AS «Swedbank». Mentorus, ekspertus un konsultantus nodrošina biedrība «Līdere», RTU Biznesa atbalsta un attīstības centrs, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte un Rīgas Hanzas Rotary klubs.

Par RTU Studentu biznesa inkubatoru: RTU Studentu biznesa inkubators ir izveidots 2010. gadā ar mērķi veicināt un sekmēt jaunu, perspektīvu, radošu, inovatīvu, konkurētspējīgu biznesa ideju realizāciju dzīvē, atbalstot RTU studentus un absolventus – topošos komersantus, tā veicinot valsts ekonomikas attīstību.

RTU Informācijas centrs

Raksta pielikumi