RTU studentu komandas ieguvušas godalgotas vietas pneimobiļu sacensībās Ungārijā

18. maijs, 2018

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komandas «Riga Airmobile» un «Riga Fresh» izcīnījušas godalgotas vietas starptautiskās studentu konstruētu peneimobiļu sacensībās «XI. International Aventics Pneumobile Competition», kas norisinājās Egras pilsētā Ungārijā.

«Riga Airmobile» trīs riteņu pneimobilis ieguva 2. vietu ilgizturības braucienā un, nobraucot vairāk kā 9.6 km, izmantojot vienu 10 l balonu ar 200 bar saspiestu gāzi, uzstādīja jaunu Latvijas rekordu. Avārija trasē liedza šai komandai cīnīties par godalgotu vietu veiklības braucienā un piedalīties dragreisa jeb maksimālā ātruma braucienā. «Riga Airmobile» komandas sastāvs: kapteinis Dāvis Serds, dalībnieki Feride Ločmele, Renārs Rutulis, Andris Robežnieks, treneris Valdis Priede.

«Riga Fresh» četru riteņu pneimobilis ieguva 2. vietu veiklības braucienā un 3. vietu dragreisa braucienā. Tehniska problēma – spieķos novērpts dzenošais ritenis šai komandai liedza pacīnīties par augstu vietu ilgizturības braucienā. Komandu pārstāvēja kapteinis Artūrs Rugājs, dalībnieki Artūrs Vingra, Māris Cirša, konsultants elektronikas, kontroles un vadības jautājumos Māris Gailis, treneris Jānis Rudzītis.

Abu komandu kodolu veidoja Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) studenti, un auto būvniecības darbu pārraudzīja MTAF Automobiļu katedras laboratorijas vadītājs Jānis Rudzītis.

Šogad «Aventics» organizētās un sponsorētās pneimobiļu sacensības notika 11. reizi. Pieteikušās šīm sacensībām bija vairāk nekā 50 studentu komandas no dažādām Eiropas valstīm, bet dažādu apstākļu dēļ uz starta izgāja 36 komandas. Sacensības norisinājās no 10. līdz 12. maijam.

Īpaši jāuzteic abu komandu kapteiņus Dāvi Serdu un Artūru Rugāju, kuri pēc studijām vakaros laboratorijā veltīja ļoti daudz laika pneimobiļu tapšanā. Īpašs paldies «Riga Fresh» komandas konsultantam elektronikas, kontroles un vadības jautājumos Mārim Gailim, kura vadībā ļoti īsā laikā izdevās apgūt un izstrādāt kontroles un vadības algoritmus jaunam «National Instruments» kontrolierim (pneimobiļa elektroniskais vadības bloks). Liels paldies par finansiālo atbalstu studentu pašpārvaldei, MTAF dekānam profesoram Ērikam Geriņam, Automobiļu katedras kolektīvam.

2017. gada sacensībās «X. International Aventics Pneumobile Competition» triumfēja RTU studentu komanda «Best-Riga», uzvarot divās no trijām sacensību disciplīnām.

«Riga Airmobile» trīs riteņu pneimobilis ieguva 2. vietu ilgizturības braucienā

RTU Sabiedrisko attiecību departaments