RTU studentu modes skatē galveno balvu gūst kolekcija «Zeme ir plakana»

25. aprīlis, 2012

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu modes skatē «Ķīpsalas pavasaris 2012» RTU kolekciju vadītāju balva un Latvijas Mākslas akadēmijas viesu atzinība piešķirta Evas Borhertes kolekcijai «Zeme ir plakana».

Skatīt galeriju

kipsalas_pavasaris_2012_zeme_plakana.jpgSavukārt Linda Dulmane saņēma studiju programmas «Materiālu tehnoloģijas un dizains» balvu par dizainiski – gan mākslinieciski, gan tehnoloģiski un konstruktīvi – augsti profesionālo un ļoti darbietilpīgo kolekciju «Gandrīz nakts», bet Jeļena Aleksandravičute – studiju programmas «Apģērbu un tekstila tehnoloģija» balvu par kolekciju «Rudens plaukstas lielumā».

Uzņēmuma «Burda» balva piešķirta Elīnai Bērziņai par oriģinālo ieceri, interesantajām tērpu formām un apjomīgāko kolekciju tērpu skaita ziņā kolekcijā «Look at me!». Augsti tika vērtēta arī Signes Nastevičas un Tatjanas Kravčenko kopīgi izstrādātā kolekcijā «Plīša lācīšu dvēseļu pārdevēji».

Eksaminācijas komisijas vērtējums liecina par to, ka šogad ir daudz tādu kolekciju, kurām tikai nedaudz pietrūka, lai iegūtu augstāko novērtējumu – 10 balles. Starp labākajām ierindota Gerdas Zandersones kolekcija «Rūsa», Līvas Drukmanes kolekcija «Par Avion», Aritas Pāvilas kolekcija «Read the Books», Ilzes Aniņas kolekcija «Pavasaris pilsētā», Danas Mihejevas kolekcija «Herbārijs» u. c.

Kā atzina Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta profesore Silvija Kukle, kopumā šogad arī virkne tādu kolekciju, kas nesaņēma simpātiju balvas, ir vērtējamas teicami: salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, augsti novērtētu kolekciju šogad ir vairāk.

«Šī ir jau astotā RTU modes skate. Gads no gada pieaug mācībspēku un studentu profesionalitāte. Dizainā svarīga ir gan māksla, gan tehnoloģijas un konstrukcija, tāpēc tehniski orientētajā RTU ļoti svarīga ir mākslas klātbūtne mācībspēku kontekstā. Barbara Jaundzema, Gunta Vīcupe, Daina Šķiņķe, Skaidra Deksne ir tās personības, kuru ieguldījums veicina mūsu dizaina māksliniecisko izaugsmi,» saka S. Kukle.

Jau ziņots, ka RTU gadskārtējā studentu modes skate «Ķīpsalas pavasaris 2012» notika 23. aprīlī, un tajā tika prezentētas 23 apģērbu kolekcijas.

Kolekcijas izstrādājušas RTU Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta profesionālo bakalaura studiju programmu «Materiālu tehnoloģija un dizains» un «Apģērbu un tekstiltehnoloģija» studentes.

Ikgadējā RTU studentu modes skate «Ķīpsalas pavasaris 2012» šogad notika astoto reizi un tika veltīta RTU 150. gadadienai.

RTU Informācijas centrs

25. aprīlis, 2012 plkst. 15:10