RTU Studentu parlaments parakstīs sadarbības memorandu ar Ministru kabinetu

7. aprīlis, 2011

Ceturtdien, 7. aprīlī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu parlaments parakstīs Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memorandu, lai sekmētu efektīvas un sabiedrības interesēm atbilstošas valsts pārvaldes darbību, nodrošinot studentu iesaisti lēmumu pieņemšanas procesos.

Sadarbības memoranda parakstīšana notiek RTU Studentu parlamenta īstenotā projekta «Inženiertehniskajās zinātnēs studējošo biedrību kompetences celšana» ietvaros, kura gaitā studenti veido sadarbību ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) amatpersonām un apgūst jaunas zināšanas, lai aktīvāk iesaistītos izglītības politikas veidošanā un spētu pārstāvēt inženierzinātņu studentu intereses publiskajā telpā un varas gaiteņos.

Projekta ietvaros aizvadīts pirmais apmācību cikls sešu dienu garumā,kura laikā projekta dalībnieki apguva prezentēšanas prasmes un pārrunu taktikas pamatprincipus Kārļa Apkalna vadītajā seminārā «Pārliecinoša pozīcija». Viena apmācību diena tika veltīta, lai klātienē iepazītos ar IZM struktūrvienību darbu, kuras laikā studenti diskutēja ar Izglītības un zinātnes ministra padomnieci Āriju Konstantinovu, IZM Augstākās izglītības departamenta direktori Gitu Rēvaldi un citiem struktūrvienībupārstāvjiem, bet dienas otrajā pusē studenti kopā ar bijušo Izglītības un zinātnes ministri, Latvijas Universitātes profesori Tatjanu Koķi diskutēja par grozījumiem Augstskolu likumā. Apmācību laikā studenti apguva īso kursu normatīvo aktu izstrādē Tieslietu ministrijas Valststiesību departamenta Administratīvo tiesību nodaļas vadītājas Andas Smiltēnas uzraudzībā.

Marta vidū ir uzsākta pētījuma īstenošana, aptaujājot ne vien RTU, bet arī vairāku citu Latvijas augstskolu tehnisko jomu studentus un noskaidrojot studentu viedokli par studiju kvalitāti, tehnoloģiju iesaisti studiju procesā. Balstoties uz šā pētījuma rezultātiem, studenti plāno sagatavot argumentētus priekšlikumus par aktuālo tehniskozinātņu problēmu risināšanas iespējām, kā arī izstrādāt stratēģiju inženierzinātņu attīstībai.

Turpmākās projekta aktivitātes paredz doties pieredzes apmaiņas braucienos, lai iepazītos ar līdzīgu studentu organizāciju pieredzi Eiropas Savienības dalībvalstīs – Lielbritānijā, Beļģijā, Vācijā un Zviedrijā, kā arī īstenot otru projekta apmācību ciklu.

Paredzēts, ka projekts noslēgsies 2011. gada 30. septembrī. Projektu «Inženiertehniskajās zinātnēs studējošo biedrību kompetences celšana» realizē biedrība «Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlaments», un93% no projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

RTU Studentu parlaments

7. aprīlis, 2011 plkst. 9:47