RTU studentu teātru kolektīvi gandarīti par piedalīšanos festivālā «Rīga spēlē teātri»

30. marts, 2011

Ikgadējā Rīgas amatieru teātru festivālā «Rīga spēlē teātri», kas noslēdzās 27. martā, piedalījās arī abi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) kolektīvi – teātra studija «Spēle», kas saņēma diplomu par interesantiem un radošiem meklējumiem H. K. Andersena pasaku skatuviskajā interpretācijā izrādē «Kam ieguvums, kam zudības», kā arī studentu teātris «Kamertonis», kas par piedalīšanos kopā ar Mazās ģildes vokālo ansambli «Putnu dārzs» saņēma diplomu.

Festivāla galvenā balva – Lielais Toms – šogad tika piešķirta VEF Kultūras ansamblim «Rīgas pantomīma», kas festivālā piedalījās ar izrādi «Mistērija – Gals un Sākums», kas veltīta ansambļa dibinātāja un režisora Roberta Ligera 80 gadu jubilejai.

Studentu teātra studija «Spēle» festivālā piedalījās ar režisora Romana Grabovska paša rakstītu lugu, ko izveidoja no divām H. K. Andersena pasakām – «Cūkgans» un «Šķiltavas». Teksti rakstīti kā rīmes un, spriežot pēc skatītāju reakcijas, esot izdevušies visai asprātīgi, stāsta R. Grabovskis. Izrādē esot iesaistīts viss kolektīvs, kam RTU Studentu kluba projektu vadītāja Inita Grīnberga veidoja tērpus.

Savukārt otrs kolektīvs, studentu teātris «Kamertonis», izrādīja režisores Ludmilas Stančikas iestudēto Ļ. Tolstoja lugu «Dzīvais mironis».

Abi režisori uzskata, ka piedalīšanās šādos festivālos dod iespēju paskatīties pašiem uz sevi no malas, izvērtēt savas spēcīgās un vājās puses. Turklāt, kā saka L. Stančika, festivālos ir arī «interesanti redzēt, kas režisoram uz sirds, par ko viņš vēlas parunāt ar skatītājiem un kā to dara».

Rīgas pilsētas amatieru teātru festivāls «Rīga spēlē teātri» norisinājās no 3. līdz 27. martam Rīgas kultūras centros, Rīgas Skolēnu pilī, kā arī Rīgas augstskolās.

RTU Informācijas centrs

30. marts, 2011 plkst. 16:56