RTU studentus aicina pieteikties Eiropas jauno inženieru sacensību lokālajai kārtai «EBEC Riga»

3. februāris, 2015

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti aicināti pierādīt savas tehniskās zināšanas praksē, piedaloties Eiropas jauno inženieru sacensību «EBEC» («European BEST Engineering Competition») pirmajā kārtā «EBEC Riga», kas norisināsies 28. februārī RTU, Kaļķu ielā 1.

Lai piedalītos, studentiem jāizveido četru cilvēku komanda un līdz 22. februārim jāpiesaka sava dalība vienai no divām sacensību kategorijām: konstruēšanai vai situācijas analīzei. Labākā komanda katrā kategorijā dosies uz sacensību otro kārtu «EBEC Baltic», kas šogad norisināsies Tallinā. Tur notiks izšķirošā cīņa par iespēju doties uz finālu «EBEC Final», kas norisināsies Porto, Portugālē.

Izvēloties konstruēšanas disciplīnu, sacensību dalībniekiem, izmantojot piedāvātos materiālus, fizikas likumus un loģisko domāšanu, noteiktā laika posmā jāuzkonstruē ierīce, kas veiks konkrētu uzdevumu. Komandai gan jāplāno savs darba laiks, gan resursu izmantošana, gan jāprezentē uzkonstruētā ierīce. Savukārt situācijas analīzes disciplīnā dalībniekiem tiek dota problēma, kurai jāatrod risinājums. Tiks vērtēta gan risinājuma oriģinalitāte, gan iespējas ieviest risinājumu reālajā dzīvē

Sacensības tiek organizētas jau divpadsmito  gadu un vietējā līmenī norisināsies 88 Eiropas universitātēs. Latvijas jauno inženieru komandas labu sniegumu ir parādījušas jau iepriekšējos gados gan reģionālajās, gan fināla sacensībās. 2014. gadā, kad fināla sacensības norisinājās Rīgā, RTU komanda «Mērcīte» triumfēja konstruēšanas kategorijā 15 Eiropas spēcīgāko komandu konkurencē.

Jauno inženierus sacensības organizē Eiropas tehnisko universitāšu studentu apvienība BEST (Board of European Students of Technology). Īstenojot un pilnveidojot savus projektus, tā rūpējas par topošo inženieru interešu izglītību un karjeras atbalstu.

«EBEC Riga» sacensības atbalsta RTU un inovāciju uzņēmums «KIC InnoEnergy».

Uzzināt vairāk par sacensībām iespējams «EBEC Riga» sacensību mājaslapā vai facebook.com vietnē.

RTU Komunikācijas nodaļa

3. februāris, 2015 plkst. 8:45