RTU TMF veiksmīgi aizritējusi praktiskā nodarbība ugunsdrošībā

11. maijs, 2012

Ceturtdien, 10. maijā, RTU Transporta un mašīnzinību fakultātē (TMF), Ezermalas ielā 6, veiksmīgi aizritējusi praktiskā nodarbība ugunsdrošībā. Praktiskās nodarbības laikā notika cilvēku evakuācija, apmācībai ar dūmiem, ugunsdzēsības aparātu drošas izmantošanas demonstrējumi u. c.

Skatīt galeriju

ugunsdzeseju_macibas_tmf_0060.jpgNodarbība notika lekciju laikā. Tika piedūmotaviena kāpņu telpa, un ēkā tika izziņots ugunsgrēks. No ēkas astoņu minūšu laikā tika evakuēti visi tajā esošie – aptuveni 400 – cilvēki.

«Parto, ka šī ir mācību trauksme, studenti nebija lietas kursā. Pēc tam, kad viņi uzzināja, ka šis ir tikai treniņš, visi izturējās ar sapratni, un attieksme bija ļoti labvēlīga – apmācības organizatori izpelnījās jauniešu aplausus,» pastāstīja TMF ēkas pārvaldnieks Aivars Andruškins.

Pēcevakuācijas notika apmācība drošam darbam ar ugunsdzēsības aparātiem – gan studenti, gan mācībspēki varēja izmēģināt, kā darbojas ugunsdzēsībasaparātus, uzdot interesējošos jautājumus u. c.
Praktisko nodarbību ugunsdrošībā organizēja TMF sadarbībā ar SIA «FN Serviss».

Ministrukabineta 2004. gada 17. februāra noteikumi Nr. 82 «Ugunsdrošības noteikumi» paredz, ka šādas praktiskās nodarbības ēkās jāorganizē ne retāk kā reizi gadā.

RTU Informācijas centrs

11. maijs, 2012 plkst. 9:44