RTU top Dizaina fabrika studentu ideju realizēšanai

9. februāris, 2015

Darbību uzsākusi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika, kas pilnībā tiks atklāta šā gada septembrī. Dizaina fabrikā studenti un zinātnieki varēs veidot prototipus saviem izgudrojumiem. RTU cer, ka tādā veidā studenti varēs labāk attīstīt savas biznesa idejas, stāsta Latvijas Radio.

Šā gada 29. janvārī rektors noslēdza sadarbības līgumu ar Ālto Universitātes Dizaina fabriku Somijā, pēc kuras parauga ir veidota RTU Dizaina fabrika. Līdzīgas fabrikas izveidotas Ķīnā, Austrālijā, Šveicē, Čīlē, ASV un Korejā. Pagaidām fabrikā darbojas tikai pagrabstāva laboratorija, kurā studenti var izmantot 3D printerus, taču nākotnē paredzēts atvērt vēl vairākas darbnīcas.

Dizaina fabrikā RTU studenti varēs savas produktu idejas «izcelt no papīra» un attēlot dzīvē. RTU cer, ka tas vairos inovācijas un ļaus produktiem kādreiz nokļūt veikalu plauktos. Tāpat svarīgs mērķis ir projektos savest kopā dažādu fakultāšu studentus.

LATVIJAS RADIO, «RTU top Dizaina fabrika studentu ideju realizēšanai» (07.02.2015.)

9. februāris, 2015 plkst. 12:37