RTU un LLU noslēdz vienošanos par sadarbību

6. aprīlis, 2011

Lai sekmētu sadarbību studijās un pētniecībā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Leonīds Ribickis un Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rektors Juris Skujāns piektdien, 8. aprīlī, noslēdza vienošanos par sadarbību.

Skatīt galeriju

llu-rtu_liigums_500px.jpgVienošanās RTU un LLU studentiem un pētniekiem paredz nodrošināt plašākas iespējas studijās un zinātniskajā pētniecībā, izmantojot abu universitāšu rīcībā esošos resursus un intelektuālo potenciālu – organizēt apmaiņas vieslekcijas, izveidot diplomu starpdisciplinārajās programmās, pilnveidot zinātniskos žurnālus.

RTU un LLU studentiem tiks nodrošināta iespēja iepazīties ar īstenojamo studiju programmu un to sastāvā iekļauto studiju priekšmetu saturu, ar studiju plāniem, kuros norādīts semestris, kad katrs studiju priekšmets tiek piedāvāts, ar brīvās izvēles priekšmetiem. Savukārt doktora līmeņa studiju realizēšanā tiks sekmētas dažādas aktivitātes, kas saistītas ar stažēšanos, promociju darbu vadīšanu, kopēju publikāciju sagatavošanu, Doktorantūras skolas projekta attīstīšanu.

Paredzēts arī, ka abas universitātes sadarbosies IT infrastruktūras attīstības jomā, turpinot līdz šim veiksmīgi sākto sadarbību Akadēmiskā tīkla projektā, kopīgi veidojot seminārus studiju e-kursu izstrādei u. c.

Lai apspriestu augstskolu sadarbības izveidi, RTU vadības pārstāvji 9. martā devās vizītē pie LLU rektora Jura Skujāna. Līdz šim starp LLU unRTU bijušas vairākas vienošanās dažādu studiju programmu  realizācijā, bet vispārēja vienošanās par sadarbību nav tikusi noslēgta.

RTU Informācijas centrs

6. aprīlis, 2011 plkst. 13:57