RTU un M. Lomonosova Maskavas Valsts universitāte noslēgušas sadarbības līgumu

7. decembris, 2012

2012. gada 26. novembrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis kopā ar citiem RTU vadības pārstāvjiem darba vizītes ietvaros Krievijā viesojās M. Lomonosova Maskavas Valsts universitātē (MVU).

Vizītes laikā RTU rektors akadēmiķis L. Ribickis un MVU rektors akadēmiķis Viktors Sadovņičijs parakstīja sadarbības līgumu starp RTU un MVU, kas paredz universitāšu sadarbību studentu, zinātniskā un administratīvā personāla pieredzes apmaiņā un mobilitātē. Tāpat abu universitāšu rektori vienojās attīstīt sadarbību kopīgu zinātnisko projektu veidošanā, kā arī kultūras un sporta jomā.

«Šajā RTU 150. jubilejas gadā mēs esam paveikuši daudz nozīmīgu darbu, kas noteikti ilgtermiņā stiprinās RTU kā vadošās inženierzinātņu augstskolas lomu ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā un Eiropā. Neskatoties uz pašmāju augstākās izglītības politikas veidotāju pesimismu un skepsi, RTU visu šo laiku ir spējusi cienīgi nest Latvijas augstākās izglītības un zinātnes vārdu pasaulē.

Sadarbības līgums ar vienu no vadošajām Krievijas un pasaules augstskolām - Maskavas Valsts universitāti -  ir spilgts apliecinājums tam, ka ar RTU rēķinās kā ar interesantu un stabilu sadarbības partneri. Sarunas laikā ar savu kolēģi, V. Sadovņičija kungu, mēs atradām daudz perspektīvu sadarbības virzienu, no kā, es ceru, jau pavisam drīz ieguvēja būs ne tikai RTU, bet arī visa Latvijas akadēmiskā kopiena», norāda L. Ribickis.

Vizītes laikā RTU vadības delegācija apmeklēja MVU Tehnoloģiju Pārneses centru (www.ctt.msu.ru), MVU Zinātnisko HPC centru (www.hpc.msu.ru) un MVU Tehnoparku (www.sciencepark.ru), kur tika apspriestas jaunākās tendences 3 paaudzes universitāšu darbībā un iespējamo sadarbību Biznesa inkubātoru jomā, kā arī pieredzes apmaiņā zinātnes atklājumu komercializācijā. Diskusijas laikā tika uzsvērts jauno zinātnieku iesaistes pētniecībā nepieciešamība un jaunāko lielas veikstspējas skaitļotāju izmantošana pētniecības procesā, kā neatņemama 21. gadsimta zinātnes sastāvdaļu.

M. Lomonosova Maskavas Valsts universitāte tika izveidota 1755. gadā pēc krievu zinātnieka Mihaila Lomonosova iniciatīvas. Šobrīd MVU ir 9 zinātniski-pētnieciskie institūti, 40 fakultātes, vairāk kā 300 katedras, kā arī vairākas filiāles ārvalstīs. MVU studē vairāk kā 45 tūkstoši studenti.

7. decembris, 2012 plkst. 9:48