RTU un «Turība» kopīgi veicinās uzņēmējdarbības attīstību un piesaistīs ārvalstu studentus

10. maijs, 2011

Šodien starp Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un biznesa augstskolu «Turība» (BAT) tika noslēgts sadarbības līgums. Pateicoties abu augstākās izglītības iestāžu sadarbībai, iecerēts veicināt inovatīvu uzņēmējdarbību, attīstīt ārvalstu studentu piesaisti, kā arī īstenot publiskās un privātās partnerības projektus.

Skatīt galeriju

ligums_ar_turibu_500px.jpgSadarbības līgumu parakstīja RTU rektors Leonīds Ribickis un «Turības» rektors Antons Kiščenko.

Pirms svinīgās līguma parakstīšanas klātesošajiem bija iespēja noskatīties filmu «Zinātniskā pētniecība RTU».

«Viens no sadarbības līguma mērķiem ir izmantot «Turības» potenciālu RTUizstrādāto produktu komercializācijai. Mēs vēlamies sadarboties arī ārzemju studentu piesaistē, piemēram, ātrāk risinot vīzu problēmas. Un, treškārt, sadarbība palīdzēs gan RTU, gan «Turībai» publiskās privātās partnerības projektu attīstībai. Valsts universitātes un privātās universitātes sadarbībai var būt abpusēji izdevīgs rezultāts,» sacīja RTU rektors Leonīds Ribickis.

Savukārt «Turības» rektors Antons Kiščenko pauda gandarījumu, ka, būdams RTU absolvents, tagad šeit atgriezies kā augstskolas vadītājs, lai parakstītu sadarbības līgumu. «Esmu gandarīts par RTU doto izglītību, kas man ļāva veidot karjeru,» piebilda «Turības» rektors.

Viņš arī norādīja uz problēmu, ka «Turības» studenti līdz šim ir «pietiekami maz apguvuši tehnoloģijas». «Redzot šo filmu un skatoties uzzinātnes sasniegumiem, saprotam, ka šie sasniegumi ir ne visai aktīvi pausti uzņēmēju vidū. Tāpēc, ja mums izdosies attīstīt sadarbību, mēs spēsim uzņēmējiem parādīt viņu attīstības iespējas. Tas būs labs ieguvums gan abām augstākās izglītības iestādēm, gan tautsaimniecībai kopumā.»

Sadarbības līgums arī paredz, ka abas augstskolas sadarbosies studiju eksporta veicināšanas pasākumos, īstenos kopīgus pētījumus zinātnē un augstskolas pedagoģijā, veicinās akadēmiskā un administratīvā personāla mobilitāti, iesaistot docētājus un viesprofesorus. Tāpat līgumā paredzēta sadarbība ar RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāti, attīstot sadarbību starptautiski citējamu zinātnisko izdevumu sagatavošanā. Plānots organizēt kopīgus pasākumus mūžizglītības jomā, kāarī kopīgi darboties zinātnes sasniegumu popularizēšanā un veicināt cilvēkresursu piesaisti augstākai izglītībai un zinātnei.

RTU Informācijas centrs

10. maijs, 2011 plkst. 12:11