RTU un «Ventspils nafta termināls» noslēdz sadarbības līgumu

13. septembris, 2013

Piektdien, 13. septembrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un SIA «Ventspils nafta termināls» (VNT) ģenerāldirektors Larss Panclafs parakstīja savstarpējās sadarbības līgumu zinātnes un profesionālās attīstības jomās.

13.09.2013 {RTUSOCICONS}

Sadarbības gaitā tiks veicināta pētniecības darbība, prakses vietu nodrošināšana atbilstoši studiju programmu studiju plāniem, inovatīvas studiju un darba vides pilnveidošana, zināšanu un tehnoloģiju pārnese, sekmējot abu pušu attīstību un izaugsmi.

«Viens no RTU mērķiem ir veicināt uzņēmējdarbības un zinātnes sadarbību. Veiksmīgai inovāciju un tehnoloģiju pārneses realizācijai nepieciešama mijiedarbība starp augstākās izglītības iestādēm un industriju visos līmeņos. Ņemot vērā to, ka daudzi RTU studenti specializējas jomās, kurās darbojas VNT, kā arī universitāte šajās jomās veic zinātnisko pētniecību, ir tikai likumsakarīgi veicināt ciešāku sadarbību,» atzīst RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

«Tas, ka līdztekus akadēmiskajām mācību programmām studenti iekļaujas uzņēmējdarbības vidē, piemēram VNT, ir svarīgs stūrakmens, lai nākotnē kļūtu par vispusīgiem profesionāļiem. Mums šāda mijiedarbība ir aizraujoša, un mēs esam pārliecināti par šo sadarbību starp RTU, tās studentiem un VNT. VNT ir lielākais naftas produktu pārkraušanas uzņēmums Baltijas valstīs, un mums ir nemainīgas ambīcijas attiecībā uz mūsu tehnoloģisko bāzi, sniedzot izdevību vairot sadarbību tehniskajā jomā,» saka VNT ģenerāldirektors Larss Panclafs.

Plānots, ka VNT un RTU sadarbosies pētniecības darbu izstrādē, zinātniskās un tehniskās informācijas apmaiņā, kā arī konferenču un semināru rīkošanā un arī stipendiju nodrošināšanā. Divpusējā sadarbība veicinās kvalitatīvu un specializētu zinātnisko darbu izstrādi, ļaujot sagatavot studentus darbam uzņēmumam interesējošajās jomās.

VNT ir tehnoloģiski modernākais un lielākais naftas un naftas produktu pārkraušanas uzņēmums Baltijā ar kopējo rezervuāru parka ietilpību 1,2 miljoni kubikmetru. VNT nodrošina tranzīta pakalpojumus – naftas un naftas produktu pieņemšanu no cauruļvadiem, dzelzceļa vagonu cisternām un no tankkuģiem, to uzglabāšanu un pārkraušanu.

RTU Informācijas centrs

13. septembris, 2013 plkst. 18:55