RTU uzlabo studiju kvalitātes sistēmu

22. oktobris, 2009

Laikā, kad Latvijā diskutē par augstskolu izglītības kvalitāti, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir izveidojusi pasaules līmeņa intranet portālu ORTUS (www.ortus.lv), nodrošinot studentiem piekļuvi nodarbību sarakstiem, studiju materiāliem, starptautiskajām zinātniskajām datu bāzēm, aktuālai informācijai diskusiju forumā. ORTUS ir neatņemama RTU studiju kvalitātes vadības sistēmas sastāvdaļa.

22.10.2009.

«Mēs esam radījuši vietu, kurā studentiem ir pieejama visa studijāmnepieciešamā informācija – nodarbību grafiks, katra studiju priekšmetaapraksts, prasības priekšmetu sekmīgai apguvei, studiju materiāli,piekļuve starptautiskajām zinātniskajām datubāzēm ar milzīgu skaituelektronisko grāmatu, žurnālu un zinātnisko publikāciju u.c. Savukārtforumā ikviens ir aicināts izteikt viedokli par aktuālajiemjautājumiem. Šobrīd ORTUS portālu katru nedēļu atver desmit tūkstoši RTU studentu,» stāsta RTU rektora vietnieks IT jautājumos Zigmunds Zitmanis.

ORTUS izveide sniedz priekšrocības gan studentiem, ganuniversitātes administrācijai, kā arī uzlabo universitātes iekšējokomunikāciju, nodrošinot iespēju administrācijai saņemt atgriezeniskosaiti no studentiem. Lai noskaidrotu studentu viedokli par studijudarbu, ir izveidota speciāla studējošo anketēšanas sistēma, kurāstudenti novērtē katra RTU īstenotā studiju priekšmeta kvalitāti unmācībspēku darbu auditorijā. Šī informācija ļauj objektīvi novērtētmācību metodes, studiju materiālus, mācībspēku darbu un veiktnepieciešamos uzlabojumus.

Portālā pieejamais forums vienlaikus sniedz studentiem atbildes uzaktuālajiem jautājumiem un ļauj izteikt savu viedokli par aktualitātēmstudiju procesā, universitātes administratīvajā darbā, politikā u.tml.Ik dienu forumā ir desmitiem jaunu komentāru, un tā darbības piecosmēnešos ir veidojies plašs diskusiju tēmu klāsts, sasniedzot jau vairāknekā piecus tūkstošus komentāru.

Bez tam ORTUS portāls šobrīd nodrošina arī universitātes ziņojumudēļa un avīzes funkciju, sniedzot informāciju studentiem paraktuālajiem RTU notikumiem.

RTU Informācijas tehnoloģijas dienesta ieguldītais darbs trīs gadugarumā ir vainagojies panākumiem, par ko liecina, gan ORTUS piedāvātāsiespējas, gan lielais portāla apmeklētāju skaits.

RTU Informācijas tehnoloģijas dienests

22. oktobris, 2009 plkst. 15:31