RTU vārds izskan pasaulē Starptautiskajā nedēļā

3. jūnijs, 2012

Ar svinīgu sertifikātu pasniegšanu un pateicības vārdiem dalībniekiem un organizatoriem piektdien, 1. jūnijā, noslēdzās pirmā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Starptautiskā nedēļa.

Skatīt galeriju

rtu_starpt_nedela_web.jpgStarptautiskās nedēļas dalībniekus ar prezentāciju uzrunāja RTU mācību prorektors profesors Uldis Sukovskis, informējot par augstākās izglītības sistēmu Latvijā un kopīgu studiju programmu izveidi un Latvijas Rektoru padomes ģenerālsekretārs profesors Andrejs Rauhvargers,izklāstot jaunākā pētījuma par Boloņas procesa ieviešanas gaitu Latvijāun Eiropā rezultātus.

RTU rektora vietnieks biznesa atbalsta un attīstības jautājumos Modris Ozoliņš, IEVF profesore Elīna Gaile-Sarkane un asociētā profesore Inga Lapiņa klātesošos pārsteidza ar atraktīvu un informatīvi bagātu prezentāciju par trešās paaudzes universitāti, inovācijām kā RTU «dzīvesveidu» un pozitīvo pieredzi «Erasmus» intensīvās programmas īstenošanā IEVF, DITF asociētais profesors Andrejs Romānovs pastāstīja par jauno kopīgo maģistra studiju programmu «Loģistikas sistēmu un piegādes ķēdes vadība», Ārzemju studentu departamenta ārējo sakaru koordinatore Anna Lejiņa sniedza izsmeļošu informāciju par RTU piedāvātajām iespējām ārzemju studentiem, savukārt lektors Pīters Mensahs RTU Starptautiskās nedēļas programmu papildināja ar interaktīvu prezentāciju par atšķirībām dažādu tautu komunikācijā.
RTU INTERNATIONAL WEEK 2012 RTU INTERNATIONAL WEEK 2012 40.75 Mb

Pasākuma dalībnieki devās arī individuālajās vizītēs uz vairākām RTU fakultātēm un administrācijas struktūrvienībām, lai tiktos ar kolēģiem savās jomās un apspriestu konkrētākus sadarbības jautājumus un plānotu nākotnes uzdevumus. RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments izsaka pateicību DITF dekāna vietniekam Agrim Ņikitenko, BFprofesoriem Aleksandram Korjakinam, Egilam Dzelzītim, Anatolijam Borodiņecam un vadošajam pētniekam Kasparam Kalniņam, EEF profesoram Mārtiņam Gedrovičam un lektorei Jeļenai Pubulei, TMF profesoram Jānim Rudzītim un studentei Meldrai Pickainei, MLĶF docentei Danai Beļakovai, Zinātnes koordinācijas un informācijas nodaļas vadītājai Elīnai Ločmelei, Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centra vadītājai Lailai Eliņai, Karjeras centra projektu vadītājām Unai Vormai un Madarai Lācei un Ārzemju studentu departamenta kolēģēm par viesmīlību un veltīto laiku.

Jau darba gaitā debatēs un kuluāros izskanēja pozitīvas atsauksmes un atzinīgi vārdi par Starptautiskās nedēļas norisi. Dalībnieki atzina, ka izdevies gūt patiešām vērtīgu pieredzi un labās prakses piemērus, visi augstu novērtēja profesora A. Rauhvargera prezentācijas laikā iegūto informāciju, īpaši – dalībnieki no Krievijas un Ukrainas, kas nav«Erasmus» dalībvalstis. Somu kolēģes no Tamperes Tehniskās universitātes apsolīja pārsteigt savu rektoru un arī pirmo reizi noorganizēt starptautisko nedēļu.

«Mēs nebijām tikai tūristi, mēs piedalījāmies labi organizētā un vērtīgāpasākumā,» rezumēja pirmās RTU Starptautiskās nedēļas dalībnieki.

Jau ziņots, ka pirmajā RTU Starptautiskajā nedēļā, kas noritēja RTU 150. jubilejas zīmē, piedalījās 24 dalībnieki no 11 pasaules valstīm: Francijas, Vācijas, Spānijas, Turcijas, Gruzijas, Polijas, Lietuvas, Ukrainas, Rumānijas,  Somijas un Krievijas. Dalībnieku vidū bija gan «Erasmus» programmas partneraugstskolas, gan citas augstākās izglītības iestādes, ar kurām RTU ir noslēgti līgumi.

Eiropā šādas Starptautiskās nedēļas tradicionāli tiek rīkotas saistībā ar «Erasmus» programmu, un RTU pārstāvji regulāri izmanto iespēju tajās piedalīties.

RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments saka paldies visiem, kas piedalījās un nodrošināja Starptautiskās nedēļas norisi!

RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments

Raksta pielikumi

3. jūnijs, 2012 plkst. 22:56